رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق
انتشارکتاب «النظام و تطبیق القانون»امام خمینی به زبان عربی

کتاب «النظام و تطبیق القانون» بر اساس نظریات حضرت امام خمینی(ره)، از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، در ۱۵۱ صفحه به زبان عربی منتشر شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) کتاب «النظام و تطبیق القانون» بر اساس نظریات حضرت امام خمینی(ره)، از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، در ۱۵۱ صفحه به زبان عربی منتشر شد.

در معرفی این کتاب آمده است: امام خمینی(ره) نظم را نه تنها شیوه‌ای برای تنظیم امور زندگی فردی و اجتماعی خویش برگزیدند؛ بلکه اطرافیان و شاگردان را نیز برای استفاده بیشتر و بهتر از اوقات پیوسته به رعایت آن سفارش می‌کردند.

ایشان حکومت اسلامی را حکومت قانون می‌دانستند و از تساوی همگان حتی پیامبر(ص) در مقابل قانون سخن می‌گفتند.

امام خمینی(ره) با تأکید بر قانون‌گرایی و خضوع همگان در مقابل قانون پای‌بندی به قانون را ضامن فسادناپذیری جامعه می‌دانستند و زیان خروج از وظایف و اختیارات قانونی را متذکر می‌شدند. امام خمینی(ره) از نقش ولایت فقیه در حکومت اسلامی و شرایط ولی فقیه و تبعیت از قانون سخن گفته و ولایت فقیه را اساس مشروعیت نظام و مترقی‌ ترین اصل قانون اساسی و مانع از پیدایش دیکتاتوری در نظام جمهوری اسلامی دانسته‌اند و با افشای اهداف پشت پرده مخالفان ولایت فقیه، آنان را مخالفان اسلام معرفی ‌کرده‌اند.

پیروی از رهنمودها و سیره عملی آن امام راحل حافظ ارزشمند نظام جمهوری اسلامی و تداوم عزت‌بخش و سرافرازی ملت ایران است.

بدین جهت و بر اساس نظریات حضرت امام(ره)، کتاب «النظام و تطبیق القانون» در اختیار علاقمندان در حوزه کشورهای عربی قرار گرفته است.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما