فیلیپین
تلاش ایران برای معرفی صنعت غذای حلال در فیلیپین

رایزن فرهنگی ایران در مانیل در دیدار با نماینده مؤسسه فیلیپینی «معنویت در آسیا» برای معرفی غذای حلال به مردم این کشور اعلام آمادگی کرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) از فیلیپین؛ خانم «کارمن آلویار»( Carmen Alviar)، نماینده مؤسسه «معنویت در آسیا» و خانم «ماریزا آلگانترا» (Marissa AlcantAra)، از مسئولان بخش گردشگری اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا(آسه آن) جهت هم افزایی و معرفی غذای حلال در فیلیپین با محمد جعفری ملک، رایزن فرهنگی ایران در مانیل دیدار کردند .

در ابتدای دیدار خانم آلویار ضمن تشکر از رایزن فرهنگی ایران به خاطر تدارک این دیدار گفت: با توجه به اینکه فیلیپین از کشورهایی است که صنعت غذای حلال در آن بسیار کم رشد کرده است، ما در تلاشیم که با کمک مسئولان دولتی در کمیسیون امور مسلمین و همچنین کمیسیون امور علوم و تکنولوژی نسبت به معرفی غذای حلال در فیلیپین اقدام کنیم.

وی افزود: در بررسی‌های که انجام داده‌ایم دو کشور مالزی و ایران در این زمینه پیشرفت‌های زیادی دارند؛ لذا ما درخواست کمک برای معرفی فرهنگ غذای حلال نه به عنوان یک غذای توصیه شده در دین؛ بلکه به عنوان یک غذای سالم و مفید برای مردم را داریم و امیدواریم با ارائه سمینارها و نشست‌های مشترک در محیط‌های علمی و دانشگاهی بتوانیم در توسعه این فرهنگ گام‌های مثبتی برداریم.

رایزن فرهنگی کشورمان در مانیل نیز اظهار کرد: رایزنی فرهنگی از معرفی غذای حلال به مردم فیلیپین استقبال می‌کند و آمادگی دارد در این زمینه با طرف فیلیپینی همکاری کند.

وی افزود: در حال حاضر مشکلات موجود برای یافتن غذای حلال در فیلیپین به حدی زیاد است که در برخی شهرها این امر غیر ممکن است حال آنکه باید مردم را با این موضوع آشنا کنیم که علاوه بر اینکه این موضوع برای مسلمانان یک موضوع دینی است، در ورای آن، مسئله سلامت جامعه برای دین اسلام اهمیت دارد و دین اسلام با هدف سلامت جامعه بر خوردن غذای حلال تأکید دارد.

محمد جعفری ملک تصریح کرد: همان‌گونه که می‌دانید در ایران همه صنایع غذایی حلال بوده و رستوران‌ها غذای حلال سرو می‌کنند که این موضوع حتی در مالزی هم وجود ندارد. ما می‌توانیم با کمک دانشگاه‌ها فوائد غذای حلال و موضوعات علمی در خصوص فوائد غذای حلال و چرایی تأکید دین اسلام به تغذیه با غذای حلال را در سمینارها و نشست‌های مشترک بررسی و معرفی کنیم.

در پایان مقرر شد در نشست بعدی موضوع همکاری در برگزاری سمینار یا اقدامات مشترک برای معرفی غذای حلال در یکی از دانشگاه‌های فیلیپین مشخص شود.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما