تاریخ انتشار :

مسجد قدیمی «پادونگتم» بانکوک

حضرت فاطمه سلام الله علیها الگویی جامع و کامل و افتخار هر مسلمان و انسان آزاده‌ایی است

همزمان با بزرگداشت میلاد حضرت زهرا(س)، جایگاه و حقوق زن از دیدگاه اسلام در بانکوک تبیین شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )،به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت روز زن با حضور مهدی حسنخانی، رایزن فرهنگی ایران در تایلند و علما و شخصیت‌های فرهنگی و ارادتمندان اهل بیت(ع) در مسجد قدیمی «پادونگتم» در محله شیعیان بانکوک برگزار شد.

حسنخانی طی سخنانی، با اشاره به مقام و منزلت بی نظیر حضرت زهرا(س)، فضائل و سیره ایشان به عنوان الگوی جامع زن در اسلام با تکیه بر دفاع از حریم ولایت را برشمرد و گفت: دین مبین اسلام ضمن تبیین نقش اساسی بانوان برای تحکیم بنیان خانواده، بهترین و مؤثرترین روش را برای رشد و پیشرفت همه جانبه زن در ابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی ارائه کرده که با حفظ و حراست از شأن و منزلت وی همراه است.

وی همچنین، وجود چنین الگویی جامع و کاملی را افتخار هر مسلمان و انسان آزاده‌ایی دانست که در پی تحقق خیر و سعادت دنیا و آخرت خود و خانواده خویش هستند.

حجت‌الاسلام شیخ شریف هادی نیز از دیگر سخنرانان این مراسم به تبیین اهمیت و جایگاه حضرت زهرا(س) پرداخت.

در ادامه این مراسم علاوه بر اجرای سرود و اشعاری درباره مقام زن و مادر، مسابقه سیره، شخصیت و زندگانی آن حضرت برگزار و به نفرات برتر و برگزیده جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار