افغانستان،مزارشریف
برگزاری وِیژه برنامه میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با عنوان همایش بانوی آفتاب

همایش بزرگی که به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا(ع) و سالروز تولد امام خمینی (ره) تحت عنوان “بانوی آفتاب” در شهر مزارشریف افغانستان برگزار گردید.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)همایشی به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا(ع) و سالروز تولد امام خمینی (ره) تحت عنوان “بانوی آفتاب” سه شنبه در شهر مزارشریف افغانستان برگزار شد.

آناهیتا حسین زاده مسئول فرهنگی بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ، هدف از برگزاری این همایش را گرامی داشت روز ولادت با سعادت بانوی دو جهان حضرت زهرا”سلام الله علیها” و بزرگ مرد تاریخ امام خمینی(ره) عنوان کرد.

وی افزود: با ولادت حضرت زهرا(س) زنان تمام حقوق انسانی شان را به دست آوردند، که جامعه امروز زنان مدیون قدوم با سعادت دختر پیامبر و بانوی زنان دو عالم می‌باشد.

خانم حسین زاده تاکید کرد که زندگی حضرت زهرا”سلام الله علیها” الگوی جاویدانی برای تمام زنان عالم می‌باشد و باید از آن استفاده نمایند.

در بخش بعدی مراسم، خانم زهرا احمدی؛ استاد حوزه علمیه که در همایش بزرگ”بانوی آفتاب” صحبت می نمود، به حدیث کساء اشاره نمود و افزود: موضوع این حدیث مقام اهل بیت(ع) می باشد، که در این حدیث اهل بیت پیامبر حضرت زهرا، امیرالمومنین و اولاد این ایشان می‌باشد.

وی تصریح کرد که در این حدیث خداوند محوریت معرفی اهل بیت را حضرت زهرا(س) قرار می دهد و می فرماید: که اهل بیت(ع) همان فاطمه(س)، پدر، همسر و فرزندانش هستند.

این استاد حوزه علمیه افزود: درحدیث کساء خداوند می فرماید که این دنیا را به خاطر پنج تن خلق نمودیم، که این مقام حضرت زهرا(س)، را نشان می دهد.

وی با اشاره به خلقت حضرت زهرا(س) گفت: که این نهایت کم لطفی است که حضرت زهرا را تنها در حجاب خلاصه نمایم، درحالی که ایشان علاوه بر این نمونه اخلاص، همسرداری، مردم داری، سیاست مداری، عبودیت صبر و صدها صفات دیگر بوده است.

خانم احمدی حجاب را یک حق الناس خواند و تاکید کرد که اگر زنان بدحجابی نماید، مردان زیادی را به گناه می اندازند.

این آگاه مسائل دینی زندگی حضرت زهرا(س)، را الگوی بزرگی برای جامعه این زمان توصیف کرد و افزود: تمام ابعاد زندگی را باید ازحضرت زهرا(س)، بیاموزیم تا به رستگاری برسیم.

منبع: آوا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما