تاریخ انتشار :

فیلیپین

برگزاری فستیوال طعم جهانی غذا در دانشگاه آدامسون وتبلیغ غذای حلال

رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین در فستیوال غذاهای جهانی با عنوان «طعم جهانی غذا» در دانشگاه مسیحی «آدامسون» این کشور ( Adamson University) غذاهای حلال ایرانی را معرفی کرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) بنا به دعوت رسمی دانشگاه آدامسون از نمایندگی‌های خارجی مقیم مانیل برای شرکت در فستیوال غذای جهانی با عنوان «طعم جهانی غذا»، کشورهای ایران، ژاپن، اندونزی، تایوان، بنگلادش، نیجریه و روسیه به صورت فعال در این برنامه شرکت کردند و علاوه بر محمد جعفری ملک، رایزن فرهنگی ایران در مانیل، رایزن‌های فرهنگی کشورهای بنگلادش، تایوان و اندونزی نیز در این فستیوال حاضر شدند.

برنامه رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با مشارکت رستورانی ایرانی اجرا شد و در این برنامه غذاهای معروف ایرانی و همچنین دسرهای سنتی برای دانشجویان به نمایش درآمد و دانشجویان با طعم و مزه این غذاها آشنا شدند.

آشپز ایرانی حاضر در برنامه نیز نحوه آماده‌ کردن و طبخ غذاهای ایرانی را برای دانشجویان توضیح داد. همچنین حضور و استقبال از این برنامه بسیار چشمگیر بود و حدود ۷۰۰ نفر از این نمایشگاه بازدید کردند.

در این مراسم رایزن فرهنگی ایران در فیلیپین طی سخنانی کوتاه ضمن تشکر از مسئولان دانشگاه آدامسون، گفت: فستیوال غذای امروز که با مشارکت کشورهای مختلف برگزار شده، نشان‌دهنده فرهنگ‌ و آداب مختلف مردم دیگر کشور‌هاست، غذای ایرانی و طعم آن همواره مورد ستایش گردشگران خارجی در ایران بوده است.

وی افزود: غذا در کشورهای اسلامی با نشان حلال عرضه می‌شود و این نشان نه فقط یک برند تجاری یا تبلیغاتی است؛ بلکه غذای حلال یعنی غذاهایی که به شیوه اسلامی تهیه می‌شود و مهم‌ترین آن تهیه گوشت با آداب اسلامی است.

محمد جعفری ملک تصریح کرد: در حال حاضر دانشمندان جهان به این نتیجه رسیده‌اند که گوشت‌های حلال، سالم‌تر و خوشمزه‌تر هستند.

وی خطاب به دانشجویان ادامه داد: با توجه به کمبود وقت برای معرفی کامل غذای حلال و اینکه این فستیوال در یک محیط دانشگاهی انجام شده است، پیشنهاد می‌کنم شما دانشجویان تحقیقی را در زمینه غذاهای حلال انجام دهید و من امیدوارم در پایان با چشیدن طعم غذاهای حلال در غرفه‌های کشور‌های اسلامی واقعیت‌های مربوط به غذاهای حلال را بیشتر درک کنید.

یادآور می‌شود دانشگاه آدامسون، یک دانشگاه مسیحی است که بیشتر اساتید آن از کلیسای کاتولیک فیلیپین هستند، این دانشگاه دانشجویان زیادی از دیگر کشورها به ویژه کشورهای آفریقایی و نیجریه دارد.

با توجه به برگزاری فستیوال طعم جهانی غذا در دانشگاه آدامسون و استقبال گسترده دانشجویان از این برنامه، این ظرفیت وجود دارد که ایران در آینده با اختصاص امکاناتی بیشتر، جشنواره‌ای مستقل در این دانشگاه برگزار و محصولات فرهنگی و غذاهای ایرانی را بیش از پیش به دانشجویان و علاقه‌مندان معرفی کند.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار