گزارش جالب آسوشیتدپرس
معلم ایرانی سازنده روبات آموزشگر نماز

رضایی به خبرنگار تلویزیون آسوشیتدپرس گفته است: نام این روبات را “ولدان” برگزیده ام که نامی قرآنی است و به کودکان بهشتی اطلاق می شود.

528186_m

 

به گزارش رهیافتگان: شبکه خبری تلویزیونی آسوشیتدپرس گزارشی از معلم ایرانی سازنده روبات انسان نمای آموزشگر نماز تهیه کرده که در نوع خود جالب و دیدنی است.

اکبر رضایی معلم دینی و قرآن دانش آموزان مدرسه ای ابتدایی در ورامین است که که چند ماهی دوره های ساخت روبات را فراگرفته و پس از آن روباتی انسان نما ساخته که به دانش آموزان نماز خواندن یاد می دهد.

رضایی گفته است: پس از آنکه دیدم دانش آموزان دختر این مدرسه، با عشق و علاقه فراوان، با عروسک هایی که آواز می خوانند و می رقصند، بازی می کنند، به این فکر افتادم که روباتی طراحی کنم و بسازم که در آن به جای خواندن آواز و آموزش حرکات موزون، آیات قرآن را تلاوت کند و نماز خواندن را آموزش دهد.

رضایی به خبرنگار تلویزیون آسوشیتدپرس گفته است: نام این روبات را “ولدان” برگزیده ام که نامی قرآنی است و به کودکان بهشتی اطلاق می شود.

وی با بیان اینکه از زمانی که کودکان و دانش آموزان این مدرسه با “ولدان” آشنا شده اند، تلاش می کنند تا نمازهای خود را مرتب به جا آورند، افزود: زمانی که این روبات را با خود به کلاس درس می آورم، شادی و شعف را در چهره دانش آموزانم می بینم که با چه عشق و علاقه ای به فراگیری نماز روی می آرند.

معلم ورامینی دینی و قرآن، از تلاش برای ثبت اختراع خود در اداره ثبت اختراعات خبر داده است.

 

منبع: ابنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: