تاریخ انتشار :

دبیرستانی در ایالت آرکانزاس

آشنایی با اسلام از طریق آثار هنری

یک پروژه هنری در دبیرستانی در ایالت آرکانزاس، از دانش آموزان خواسته با مسلمانان مصاحبه برگزار کرده، با آن ها از نزدیک آشنا شده و سپس براساس تجربه به دست آورده آثار هنری خلق کنند.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  دبیرستانی در ایالت آرکانزاس در آمریکا با استفاده از هنر، میان جامعه اسلامی و دانش آموزان رابطه برقرار کرده است. در یکی از کلاس های این مدرسه، از دانش آموزان خواسته شده تا با مسلمانان مصاحبه ای انجام دهند و روایت های زندگی شان را از طریق آثار هنری به نمایش بگذارند.

 پروژه مذکور بخشی از برنامه بزرگتی با نام «آرت تیچر» است که توسط مرکز کودکان و جوانان دانشگاهی با همکاری موزه هنر انجام گرفته است.

پیتر هرمن، یک دانش آموز سال اولی دبیرستان فایتلویل در این باره گفت: این بسیار عالی است که بتوانیم فردی را از یک فرهنگ متفاوت بشناسیم. شاید چیزهایی در اخبار ببینیم یا درباره آن ها بخوانیم، اما شناخت فرد از نزدیک چیز دیگری است.

هرمن که با همکلاسی هایش در این پروژه کار کرده یک مسلمان با نام آمل را مورد مصاحبه قرار داده است.

گفته می شود در همین راستا دانش آموزان از مساجد محلی و همچنین مرکز اسلامی آرکانزاس بازدید کرده و آثار هنری شان را که نتیجه ای از تجربه ملاقات شان با مسلمانان و حضور در مسجد بوده به نمایش گذاشته اند.

گریسو سرپرست پروژه می گوید: این بسیار چالش برانگیز است که پسرهای ۱۶ ساله دبیرستانی یک قطعه هنری را ببینند و مفهوم تاریخی آن را درک کنند اما زمانی که خودشان هنر را خلق می کنند چیز دیگری است.

وی گفت: گروه بیانیه هنری شان را از آنچه در مسجد آموخته بودند خلاصه کردند. می توانستیم از نگاه کودکان ببینیم که چگونه اصول اسلامی در زندگی روزمره مسلمانان به اجرا گذاشته شده  و اینکه چطور آن ها قضاوت های هر روزه مردم در این کشور را که هیچ آشنایی با دین آن ها ندارند تحمل می کنند.

لازم به ذکر است ایالت آرکانزاس تا سال ۲۰۱۷، نزدیک به بیش از ۳ میلیون جمعیت داشته و براساس آمارهای پیو، جمعیت مسلمانان این منطقه کم بوده و به ۲% می رسد. این منطقه بخشی از کمربند انجیلی محسوب شده و بیشتر ساکنان آن را مسیحیان پروتستان تشکیل می دهند.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار