تاریخ انتشار :

فیلیپین؛

قرائت دعای ۲۶ صحیفه سجادیه در معبد بودائیان

دعای ۲۶ صحیفه سجادیه طی مراسمی به همت رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین در کالج هنر معبد بوداییان مانیل قرائت شد.

     به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  از فیلیپین؛ نمایشگاه صنایع دستی، عکس و خوشنویسی و کارگاه خوشنویسی ایرانی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هم‌زمان با مراسم آغاز سال نو چینی دوشنبه(۱۵ بهمن ماه) به همت رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین، در کالج هنر معبد بوداییان مانیل برگزار شد.

این نمایشگاه که با حضور ایرانیان مقیم، بوداییان فیلیپینی و چینی‌های مقیم فیلیپین برگزار شد، مورد استقبال قرار گرفت و با برگزاری کارگاه خوشنویسی همراه بود.

همچنین در ابتدای مراسم آغاز سال نو چینی که هر ساله در بهمن ماه از سوی چینی‌های بودایی در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود، نمایندگان مسلمانان، مسیحیان و بوداییان در جایگاه حاضر شده و هر یک برای آغاز سال و افتتاح برنامه دعا خواندند .

قرائت دعای ۲۶ صحیفه سجادیه

تندیس تقوی، هنرمند ایرانی و مسئول انجمن خوشنویسان ایران شعبه مانیل به نمایندگی از طرف مسلمانان ترجمه انگلیسی دعای ۲۶ صحیفه سجادیه(مجموعه دعاها و مناجات امام چهارم شیعیان) را که چهار فراز دارد و موضوع اصلی آن دعا برای همسایگان و دوستان است، قرائت کرد.

متن دعای قرائت‌شده در مراسم بدین شرح بود: «بار خدایا بر محمد و آلش درود فرست و مرا در رابطه با رعایت حق همسایگان و دوستانم که به حق ما معرفت دارند و با دشمنان ما در ستیزند به بهترین صورت یاری فرما و آنان را برای بپاداشتن سنّت خود، به‌کارگرفتن آداب نیکویت در کمک به ضعیفان، برآوردن حاجت آنان، عیادت بیماران، هدایت راهجویان، خیرخواهی نسبت به مشورت‌کنندگان، دیدارکردن از مسافران برگشته به وطن، پنهان‌داشتن راز مردم و پوشاندن عیوب خلق خدا، یاری‌دادن به ستمدیدگان و حُسن مواسات در مایحتاج زندگی با آنان، دریغ‌نورزیدن از پیشکش و بخشش فراوان و عطاکردن پیش از درخواست، موفق فرما.

بارخدایا مرا توفیق ده که بدکارشان را به احسان پاداش دهم و از ستمکارشان با گذشت و بخشش صرف نظر کنم و نسبت به همه آنان نیک‌گمان باشم، با همه آنان به نیکی رفتار کنم، چشم از خطای آنان عفیفانه بپوشم، از باب فروتنی با ایشان نرم باشم، بر بلادیدگان آنان به آیین رحمت رقّت آورم، در نبودشان دوستی و محبت خود را بر آنان ظاهر سازم، از سراخلاص دلبسته دوام نعمت آنان باشم، هر چه را برای خویشان خود لازم می‌دانم، در حق آنان لازم بدانم و آنچه را برای نزدیکان خود رعایت می‌کنم، برای آنان نیز رعایت نمایم. خداوندا بر محمد و آل او درود فرست و مرا نیز از طرف آنان رفتاری بدین صورت نصیب فرما و سهمی کامل‌تر از آنچه از خوبی‌ها نزد آنان است برای من قرار ده و بصیرت آنان را در حق من و معرفتشان را به فضل من زیاد کن، تا به وسیله من اهل سعادت شوند و من نیز به سبب آنان نیک‌بخت گردم. خداوندا دعایم را مستجاب گردان.»

قرائت دعای مسیحیان و بوداییان

سپس پدر کارلوس ریِس (Reyes) به نمایندگی از کلیسای کاتولیک فیلیپین، دعای مسیحیان و خانم «میاو جینگ» (Miao Jing) رهبر بوداییان فیلیپین نیز دعای بودیسم را قرائت کردند.

پس از قرائت دعا رهبر بوداییان فیلیپین طی سخنانی کوتاه ضمن تقدیر از تلاش‌های رایزنی فرهنگی ایران در مانیل به ویژه تندیس تقوی اظهار کرد: این بانوی ایرانی مانند خورشیدی درخشان، گرمابخش است و هر وقت کسی با او دیدار کند، از وجودش فیض خواهد برد.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار