تاریخ انتشار :

اوتاوا

گردهمایی سازمان‌های اسلامی در کانادا

با هدف توانمندسازی جوانان و تقویت اتحاد جامعه مسلمانان اتاوا پایتخت کانادا، ماه آینده میلادی(۲۵ اسفندماه سال جاری) همایشی در این شهر با عنوان I.LEAD ۲۰۱۹ برگزار می‌شود.

    به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی Aboutislam؛ هدف از  این همایش که عنوان آن «اسلام، آموزش، همکاری، دستاوردها و توسعه» است،  جلب همکاری، تقویت و حمایت از جامعه اسلامی پایتخت کانادا، مشارکت در ساخت جامعه‌ای پویا و کمک به پیشرفت کشور در عین حفظ هویت اسلامی شهروندان مسلمان اعلام شده است.
این همایش نخستین بار از سوی اتحادیه سازمان‌های اسلامی شهرهای اتاوا و گاتینو (Gatineau) با عنوان (UMO-OG) برنامه‌ریزی و برگزار شد که ۱۲ سازمان برجسته اسلامی این دو شهر در نشستی مشترک، گرد هم آمدند.
در ۷ سال گذشته، برگزار‌کنندگان این گردهمایی بر موضوع توانمندسازی جوانان مسلمان و تقویت همکاری سازمان‌های اسلامی این شهر تمرکز کرده‌اند.
پس از برنامه‌ریزی و مشورت، عنوان همایش امسال «هنر پایداری» نامگذاری شده است.
در این همایش که با سخنرانی چند نفر از علما و فعالان مسلمان همراه خواهد بود، به مشکلات پیش روی جوانان مسلمان این منطقه از جمله تعصب سیاسی، ممنوعیت حجاب در استان کبک، اسلام‌هراسی،  قانونی شدن ماری‌جوانا، بدرفتاری، مشکلات ازدواج و اطلاعات نادرست رسانه‌ها درباره اسلام نیز پرداخته خواهد شد.
بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۱، حدود ۷ درصد از جمعیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری شهر اتاوا مسلمان هستند.
منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار