ژاپن
نشست گفت‌وگوی دینی ایران و ژاپن با موضوع :جایگاه خانواده در اسلام و شینتو

نشست گفت‌و‌گوی دینی ایران و ژاپن با موضوع «جایگاه خانواده در اسلام و شینتو» ۲۰ بهمن ماه در ژاپن برگزار می‌شود.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ ابوذر ابراهیمی ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به دعوت مقامات محلی و به منظور شرکت در نشست گفت‌وگوی دینی ایران و ژاپن با موضوع «جایگاه خانواده در اسلام و شینتو(آیین باستانی ژاپن)» و دیدار با برخی مقامات ژاپنی به این کشور سفر می‌کند.

این نشست به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با نودمین سالگرد آغاز روابط رسمی دو کشور ایران و ژاپن از سوی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن و دانشگاه «کوگاکان» مهمترین دانشگاه آموزش و تربیت شینتویی و با همکاری و حمایت مرکز گفت‌و‌گوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و معبد «ایسه»، مهم‌ترین و مقدس‌ترین معبد شینتویی در شهر ایسه ژاپن، برگزار می‌شود.

در این نشست علاوه بر رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دیگر افراد، مقامات و استادانی همچون مرتضی رحمانی موحد سفیر ایران در ژاپن، حسین دیوسالار رایزن فرهنگی ایران در ژاپن، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم ساوادا معاون جامعه المصطفی(ص) العالمیه شعبه ژاپن، «کی یوشی شیمیزو» رئیس دانشگاه کوگاکان، «تاکاشی ماتسوموتو»، مدیر گروه مطالعات شینتویی دانشگاه کوگاکان، «ماساناری ایتایی»، استاد مرکز توسعه آموزشی دانشگاه کوگاکان، «هیتوشی اوکائیچی» رئیس پژوهشکده سازمان معابد شینتوئی(ایزدکده‌های ژاپن) و «هاروئو ساکورایی» استاد تحصیلات تکمیلی دانشگاه کوگاکان به ارائه مقاله و سخنرانی خواهند پرداخت.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این سفر با «نوبوئو تاناکا» رئیس بنیاد صلح «ساساکاوا»ی ژاپن، «ساواکا هانیو» رئیس کتابخانه ملی مجلس ژاپن و «کی یو شی شیمیزو» رئیس دانشگاه کوگاکان دیدار و توسعه روابط فرهنگی، علمی و دانشگاهی دوسویه را بررسی می‌کند.

از دیگر برنامه‌های ابوذر ابراهیمی ترکمان، دیدار با گروهی از ایرانیان مقیم و مقامات محلی در جشن روز ملی ژاپن و سخنرانی در نشست صمیمانه با جمعی از ایران‌شناسان و اسلام‌شناسان ژاپنی خواهد بود.

یادآور می‌شود رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن تیرماه امسال نخستین هم اندیشی گفت‌و‌گوهای دینی اسلام و شینتو را در دانشگاه «سسنشو» ژاپن برگزار کرد.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما