وزارت مهاجرت استرالیا
دین اسلام درحال تبدیل شدن به بخش مهمی از زندگی مردم استرالیاست

وزارت مهاجرت استرالیا در گزارشی اعلام کرد: دین اسلام، سریع ترین رشد را در جهان دارد. انتظار می رود که به زودی تعداد بیشتری به این دین بگروند. در استرالیا گرویدن به دین اسلام به سرعت یافته است.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   به نقل از العنکبوت الکترونیکی، وزارت مهاجرت استرالیا در گزارشی اعلام کرد: دین اسلام بخش اصلی از زندگی سیاسی و اجتماعی مردم این کشور است و یا می توان گفت که درحال تبدیل شدن به بخش مهمی از زندگی مردم استرالیاست.

در آغاز، دین بیشتر ساکنان استرالیا مسیحیت بود، اما آمارها در سال 2016 میلادی نشان داد که تنوع دینی داخل این کشور درحال تغییر است.

براساس این گزارش، تعداد لائیک ها و ملحدها افزایش یافته است، به طوری که 30 درصد از جمیعت ساکنان استرالیا در سال 2016 را تشکیل می دهند.

علاوه براین نسبت مسلمانان در استرالیا از 1.7 درصد در سال 2006 به 2.6 درصد در سال 2016 رسید یعنی 604 هزار مسلمان.

براساس این گزارش، دونفر از مسلمانان مشهور در این کشور به نام های «انتونی موندین» که در سال 1999 به اسلام گروید، و «ایدن سزار» بازیکن کانبرا ریدرز هستند.والدین سزار از ساکنان اصلی استرالیا به شمار می آیند.

«موندین در سال 2012 گفته بود که من سه چیز دارم که جامعه آن را نمی پذیرید، یکی مسلمانم، استرالیای اصلیم و صریح هستم.

این گزارش را که مرکز تحقیقات «پیو» آماده کرده است، نشان می دهد که یک میلیارد و 800 میلیارد مسلمان در جهان وجود دارد که این تعداد در سال 2060 به سه میلیارد مسلمان خواهد رسید.

تعداد مسلمانان در انگلیس نزدیک به دو میلیون و 600 نفر است و 5.02 درصد از ساکنان به شمار می آیند. در آمریکا نیز 1.1 درصد از تعداد جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل دادند.

ترکیه نیز گفته است که 99.8 درصد از ساکنان این کشور را مسلمانان تشکیل دادند؛ اما اندونزی بزرگترین تعداد جمعیت مسلمانان جهان یعنی 225 میلیون جمعیت را از آن خود کرده است.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما