آلمان
ترجمه آلمانی کتاب حکمت العرشیه ملا صدرا

حکمت العرشیه، نوشته ملاصدرا، فیلسوف ایرانی است، این کتاب توسط پروفسور «رونالد پیچ» در آلمان ترجمه و روانه بازار نشر این کشور شده است.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   صدرالدین محمد بن ابراهیم قوام شیرازی معروف به مُلاصَدرا فیلسوف شیعه ایرانی سده یازدهم هجری قمری و بنیان‌گذار حکمت متعالیه است. کارهای او را می‌توان نمایش دهنده نوعی تلفیق از هزار سال تفکر و اندیشه اسلامی پیش از زمان او به حساب آورد.

حکمت العرشیه از کتاب‌های مهم ملاصدرا است که به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. در شماره ۴۰۶ هفته نامه خبری رایزنی فرهنگی ایران در آلمان به ترجمه این کتاب به زبان آلمانی اشاره شده و آمده است: این کتاب ۱۷۷ صفحه دارد و توسط پروفسور رونالد پیچ در سال ۲۰۱۹ انتشار یافته است.

 ملاصدرا از متفکران، فیلسوفان و عارفان برجسته جهان اسلام به شمار می‌رود، او بنیانگذار حکمت متعالیه بود و با مکتب خود، فلسفه اسلامی را متحول کرد.

این فیلسوف ایرانی در کتاب خود حکمت‌العرشیه، درباره اثبات وجود خدا، رابطه میان بدن و روح، روز قیامت و ویژگی‌های بهشت و جهنم نوشته است.

پروفسور رونالد پیچ، این کتاب را از زبان عربی به آلمانی ترجمه کرده است. او مقدمه این کتاب را با متافیزیک ملاصدرا آغاز کرده است. پانویس‌های این کتاب، به خوانندگان کمک‌ می‌کند آخرین اثر ملاصدرا را که در غرب هنوز ناشناخته است، بهتر درک کنند.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: