دانمارک
مخالفت 52 درصد از مردم دانمارک با قانون ضداسلامی دولت جدید این کشور

52 درصد از مردم دانمارک با قانون ضداسلامی جدید دولت راست گرای کپنهاگ که دست دادن با شهردار در مراسم اعطای شهروندی در این کشور را بویژه برای مهاجران مسلمان اجباری می کند، مخالف هستند.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  نتایج نظر سنجی نشان می دهد که 52 درصد از مردم دانمارک با قانون ضداسلامی جدید دولت راست گرای کپنهاگ که دست دادن با شهردار در مراسم اعطای شهروندی در این کشور را بویژه برای مهاجران مسلمان اجباری می کند، مخالف هستند.

براساس این قانون که طرح آن از سوی ائتلاف راست گرای دانمارک مطرح شده است، مهاجران برای اخذ شهروندی دانمارک باید با شهردار مربوطه چه زن باشد و چه مرد دست دهند، چیزی که با آموزه های اسلامی در مغایرت است.

افزون بر افکار عمومی دانمارک، شهرداران شهرهای مختلف در این کشور نیز در اعلام مخالفت خود با تصویب این قانون، آن را نقض قانون اساسی دانسته و می گویند که از آن تبعیت نخواهند کرد.

به نوشته یورونیوز، پیشتر یک مرد مسلمان در دانمارک به خاطر سرباز زدن از دست دادن با کارفرمای زن خود، از کار اخراج شده بود.

این نخستین بار نیست که دانمارک قوانین اسلام ستیزانه تصویب می کند. پارلمان این کشور تابستان گذشته با تصویب قانونی، پوشاندن کامل صورت را در اماکن عمومی ممنوع کرد. قانونی که در باطن علیه پوشش اسلامی برقع برای زنان است.

منبع: ابنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما