تاریخ انتشار :

مسکو

برگزاری نمایشگاه بسم الله در مرکز فرهنگی دار شهر مسکو

نمایشگاه «بسم الله» مسکو با همکاری رایزنی فرهنگی ایران و با حضور و استقبال گسترده رهبران دینی و فرهنگی روسیه در این کشور افتتاح شد.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ نمایشگاه «بسم‌الله» بعد از ظهر  سه‌شنبه (۲۵ دی‌ماه) در «مرکز فرهنگی دار» شهر مسکو (پاینخت روسیه) با حضور مقامات دینی و فرهنگی روسیه و سفیر و رایزن فرهنگی ایران در این کشور افتتاح شد.

این نمایشگاه با همکاری اداره دینی مسلمانان مسکو و رایزنی فرهنگی کشورمان در روسیه، به مناسبت آغاز سال نو میلادی برگزار شده است و تا روز شنبه ۲۹ دی‌ماه، ادامه دارد.

در این نمایشگاه آثار نقاشی‌خط و خوشنویسی غلامرضا راهپیما، علی تن و مهدی جمشیدی، هنرمندان ایرانی در قالب پنجاه اثر در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است. در کنار این نمایشگاه، برگزاری هفت کارگاه هنری پیش‌بینی شده که طی آن افراد ثبت‌نام شده، با انواع خطوط اسلامی و اهمیت خوشنویسی در گستره هنرهای اسلامی آشنا می‌شوند.

در آیین افتتاح این نمایشگاه که با حضور جمع زیادی از اهالی فرهنگ و مسئولان دینی و فرهنگی روسیه، نمایندگان برخی جمهوری‌های مسلمان‌نشین فدراسیون روسیه (همچون تاتارستان، باشقیرستان، اوستیا و …) و نمایندگان فرهنگی برخی کشورهای مسلمان در روسیه، برگزار شد، مراد حضرت ارسلانف، رییس «مرکز فرهنگی دار» گفت: مرکز فرهنگی دار، متعلق به اداره دینی مسلمانان است و در آن برنامه‌های مختلفی در قالب نمایشگاه، کارگاه، کنفرانس و … ارائه می‌شود و از هر اقدامی که به نزدیکی جامعه انسانی کمک کند، استقبال می‌کند.

نمایشگاه؛ کاری بزرگ

در ادامه ایلدار علائدالدین‌اف، مفتی شهر مسکو و معاون اداره دینی مسلمانان روسیه، برگزاری مشترک نمایشگاه «بسم‌الله» را کار خیر بزرگ فرهنگی توصیف کرد.

معاون مفتی روسیه همچنین تنوع و تکثر در جوامع را باعث غنای بیشتر جوامع دانست که باید از این تنوع و تکثر در راستای همبستگی و صلح استفاده کرد.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار