مالزی
جریمه سنگین ارائه محصولات حلال تقلبی در مالزی

دبیرکل وزارت توسعه اسلامی مالزی ضمن اعلام اینکه متقلبان در صنعت حلال جریمه های سنگینی می شوند اعلام کرد که ارتکاب این جرم از نظر مسلمانان بسیار «اهانت آمیز» است.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از thesundaily، یک مقام عالی مالزیایی اعلام کرد هر شرکتی که متهم به ارائه محصولات حلال تقلبی شود، بایستی جریمه ای معادل 5 میلیون رینگیت (واحد پول مالزی) بپردازد. وی در بیانیه دیروز اعلام کرد که جریمه براساس تعریف حلال در قانون متعلق به سال 2011 تعیین خواهد شد.

محمد نورالدین ابراهیم دبیرکل وزارت توسعه اسلامی مالزی (جکیم) ضمن اعلام این خبر گفت: این جرم بسیار اهانت آمیزی است که فرد می تواند مرتکب شود و جریمه 1 میلیونی و یا زندان برای فرد و یا حتی هر دو در انتظار او خواهد بود.

وی گفت: معامله گران و کارآفرینان باید به قدر کافی دقیق باشند تا بتوانند محصولات و خدماتی را برای برآورده ساختن نیازهای مصرف کنندگان مسلمان و غیرمسلمان در کشور ارادئه دهند، در مقابل مصرف کنندگان نیز باید با دقت محل های تایید شده حلال را انتخاب کنند.

 وی از تمام صاحبان رستوران ها و فروشندگان محصولات غذایی نیز خواست که گواهینامه حلال را مستقیمان از وزارتخانه بگیرند و تضمین کننده فروش محصولات حلال به مشتریان باشند.

گفته می شود با وجود آنکه داشتن گواهینامه حلال برای تمامی فروشندگان محصولات و رستوران های مالزی اجباری نمی باشد، اما بسیاری از صاحبان تجارت در این عرصه، با توجه به تقاضای رو به رشد جامعه اسلامی، منفعت و سودشان را در گرفتن گواهینامه های حلال می بینند.  این فروشندگان و رستوران داران متلزم به رعایت شرایط ذبح حلال و عدم مصرف مشروبات الکلی و گوشت خوک می باشند.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما