انگلیس
کمک جوان مسلمان به فقرای انگلیسی

یک جوان مسلمان بریتانیایی در شهرک ویکام، برای کمک به بی خانمان ها به آنها پتوی مجانی داده و به اجازه می دهد به صورت رایگان از رخت‌شویخانه اش استفاده کنند.

   به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمان ها) به نقل از aboutislam، یک جوان مسلمان بریتانیایی در شهرک های ویکام، یکی از شهرهای کوچک انگلستان، درب رخت‌شوی‌خانه خود را به روی بی خانمان ها گشوده و به آن ها خدمات ارائه داده و پتو می‌بخشد.

قمر عزیز که یک رختشویخانه دارد می‌گوید: هفته گذشته هفته ای بسیار سرد بود و دمای هوا به شدت پایین آمده بود. برای همین تصمیم گرفتیم تعدادی پتوهای ضدآب خریداری کنیم تا آن ها را به بی خانمان ها بدهیم. شنبه رفتیم و 40-50 عدد پتو را در مناطق مختلف توزیع کردیم و آنها نیز بسیار تشکر کردند.

وی افزود: بسیاری از این مردم الکلی یا معتاد به مواد مخدر یا غیره نیستند، بلکه به شرایط سختی دچار شده و اوضاع بد روزگار کار آن ها را به اینجا کشیده است.

گفته می شود این جوان مسلمان این روند خیریه را از فوریه سال گذشته، زمانی که یک فرد بی خانمان را در بیرون مغازه‌اش دیده آغاز کرده است.

وی در این باره می‌گوید: او نزدیک به دو تا سه ساعت بیرون مغازه ایستاده بود و من دلم برایش سوخت.

قمر که در سال گذشته به بیش از 400 خیابان خواب کمک کرده، از کار خود رضایت داشته و می‌گوید: این کار هزینه زیادی برای من ندارد، اما  وقتی لبخند را بر روی صورت هایشان می بینم حس بسیار خوبی به من دست می دهد.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما