تاریخ انتشار :

بازدید میان ادیانی

تقویت روابط بین جوامع دینی

هر ساله در آستانه کریسمس و سال نوی میلادی، مسلمانان مسجد مجاور کلیسای سنت البان در لندن از این کلیسا دیدن می‌کنند.

  به گزارش سایت رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از گاردین؛ کلیساهای انگلیس در آستانه سال نوی میلادی میزبان پیروان ادیان مختلف هستند. در ده سال گذشته، جامعه شیعیان اثنی‌عشری میدل‌ اسکس (Shia Ithna’ashari Community of Middlesex) لندن در مراسم مذهبی به مناسبت کریسمس در کلیسای سنت البان ( St Alban) گرد هم می‌آیند تا در جشن همسایگان مسیحی مشارکت کنند.
بازدید از این کلیسا نخستین بار به پیشنهاد جوانان عضو این جامعه و با هماهنگی مسئولان اجرایی آن با مقامات کلیسا انجام شد و از آن زمان هر ساله تا ۵۰ نفر از مسلمانان در مراسم بازدید شرکت می‌کنند.
«مقداد ورسی» یکی از اعضای کمیته اجرایی این جامعه می‌گوید: برای ما شرکت در مراسم کلیسا در این روز فرصت بزرگی برای شرکت در بخش مهمی از جشن‌های مسیحیان و ملاقات با عبادت‌کنندگان کلیسای مجاور است که بیشتر آنها از دوستان ما هستند. ده سال پیش بازدید از این کلیسا برای نخستین بار انجام شد و هر سال روابط با همسایگان مسیحی‌مان مستحکم‌تر می‌شود. هر ساله افرادی را که تاکنون به کلیسا نرفته‌اند، برای بازدید می‌بریم و پیش از ورود به کلیسا به آنها اطلاعات لازم را ارائه می‌کنیم.
ورسی افزود: در طول سال با کلیسا همکاری می‌کنیم. آنها در ماه رمضان در مراسم افطار شرکت و رهبران این کلیسا در مسجد ما سخنرانی می‌کنند.

علاوه بر این، داوطلبانی از طرف این مسجد به کلیساهای محلی می‌روند تا برای افراد بی‌خانمان در طول ایام کریسمس، سرپناه تهیه کنند.

کیت تاکت (Kate Tuckett) یکی از مسئولان این کلیسا نیز می‌گوید: دیدار این مسلمانان از کلیسا نشانه مثبتی از دوستی است. ما از آنها استقبال می‌کنیم. آنها با روحیه احترام به اینجا می‌آیند و حضور آنها روابط بین جوامع دینی را تقویت می‌کند. با توجه به شرایط امروز جهان، هر اقدامی که برای تقویت گفت‌وگو و درک متقابل انجام شود اقدامی مثبت است.
منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار