تاریخ انتشار :

اهدا کتاب و انار

کمپین یلدایی طلبه های خارجی در قم + عکس

پویش بین‌المللی حسین رهبر آزادگان که متشکل از طلاب خارجی و ایرانی فعال در عرصه بین المللی است در شب یلدا کتاب رمان یادت باشد از زندگی عاشقانه شهید حمید سیاهکالی مرادی و همسرش به همراه چند انار به طلاب غیر ایرانی و خانواده‌های مدافعان حرم هدیه دادند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) در ابتکاری جالب و فرهنگی جمعی از جوانان طلاب خارجی از ۳۰کشور جهان که در قالب پویش بین‌المللی حسین رهبر آزادگان دور هم جمع شده اند. اقدام به پخش کتاب و انار بصورت هدیه در میان طلاب غیر ایرانی و خانواده‌های مدافعان حرم کردند.

پویش بین‌المللی حسین رهبر آزادگان در شب یلدا کتاب رمان “یادت باشد” که با موضوع  زندگی عاشقانه شهید حمید ساهکالی مرادی و همسرش به همراه چند انار به خانواده‌ها نیازمند هدیه دادند. این کتاب از جمله کتابهایی است که مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفته بود. در این کمپین مبالغی از سوی این طلبه ها  و مخاطبانشان در فضای مجازی جمع آوری و هدایا با برچست کمپین حسین سرور آزادگان بسته بندی و پخش شد. صالح صدیقی از مسولان این کمیپن می‎گوید با این کار میخواستیم هم یک کار فرهنگی در شب یلدا تدارک ببینیم و هم شهدای مدافع حرم را به جامعه بهتر معرفی کنیم. به گفته وی یکی از اهداف ترویج سبک زندگی اسلامی است که در زندگی این شهید و همسرش به وضوح قابل رویت است.

ماجرایی که رهبر انقلاب از کتاب یادت باشد تعریف کردند؛
باید در تاریخ ثبت کرد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری به داستانی ویژه از یک شهید مدافع حرم، در کتابی که اخیرا خوانده‌اند اشاره کردند. ماجرایی که به اعتقاد رهبر انقلاب آن‌را باید در تاریخ ثبت کرد. کتاب «یادت باشد» روایت زندگی شهید حمید سیاهکالی‌مرادی، از زبان همسر این شهید گران‌قدر است. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مرور بیانات امروز رهبر انقلاب درباره داستان درخشان زندگی این دو جوان می‌پردازد.

* یک کتابی تازه خوانده‌ام که خیلی برای من جالب بود. دختر و پسر جوان -زن و شوهر- متولّدین دهه‌ی ۷۰، می‌نشینند برای اینکه در جشن عروسی‌شان گناه انجام نگیرد، نذر میکنند سه روز روزه بگیرند! به ‌نظر من این را باید ثبت کرد در تاریخ که یک دختر و پسر جوانی برای اینکه در جشن عروسی‌شان ناخواسته خلاف شرع و گناهی انجام نگیرد، به‌ خدای متعال متوسّل میشوند، سه روز روزه میگیرند. پسر عازم دفاع از حریم حضرت زینب (سلام‌الله‌علیها) میشود؛ گریه‌ی ناخواسته‌ی این دختر، دل او را میلرزاند؛ به این دختر -به خانمش- میگوید که گریه‌ی تو دل من را لرزاند، امّا ایمان من را نمیلرزانَد! و آن خانم میگوید که من مانع رفتن تو نمیشوم، من نمیخواهم از آن زنهایی باشم که در روز قیامت پیش فاطمه‌ی زهرا سرافکنده باشم! ببینید، اینها مال قضایای صد سال پیش و دویست سال پیش نیست، مال سال ۹۴ و ۹۵ و مال همین سالها است، مال همین روزهای در پیش [روی] ما است؛ امروز این است. در نسل جوانِ ما یک چنین عناصری حضور دارند، یک چنین حقیقت‌های درخشانی در آنها حضور دارد و وجود دارد؛ اینها را باید یادداشت کرد، اینها را باید دید، اینها را باید فهمید. فقط هم این [یک نمونه] نیست که بگویید «آقا! به یک گل بهار نمیشود»؛ نه، بحث یک گل نیست؛ زیاد هستند از این قبیل. این دو -زن و شوهری که عرض کردم- هر دو دانشجو بودند که البتّه آن پسر هم بعد میرود شهید میشود؛ جزو شهدای گران‌قدر دفاع از حریم حضرت زینب (سلام‌الله‌علیها) است. وضعیّت این‌جوری است. ۱۳۹۷/۰۶/۱۵

فیلم مصاحبه همسر شهید را اینجا مشاهده کنید

 

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار