تاریخ انتشار :

مسلمانان شهر کلگری در کانادا

نخستین پناهگاه اسلامی با نام «خانه نساء»ویژه زنان مسلمان

مسلمانان شهر کلگری در کانادا نخستین پناهگاه اسلامی با نام «خانه نساء» را ویژه بانوان مسلمان قربانی خشونت‌های خانگی راه اندازی می‌کنند که از نظر تسهیلات سازگار با وضعیت فرهنگی و دینی بانوان مسلمان است.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از cbc، جامعه اسلامی در شهر کلگری در کانادا، یک پناهگاه جدید برای زنان مسلمانان، پناهندگان و مهاجران قربانی خشونت های خانگی راه اندازی می کنند.

این پناهگاه جدید که برای زنان و کودکان مسلمان می باشد، با ویژگی های خاص فرهنگی و مذهبی، نیازهای خاص اسلامی را برآورده می سازد. درحالی که هم اکنون پناهگاه های متعددی برای زنان در شهر کلگری وجود دارد، این نخستین باری است که مکانی مخصوص زنان مسلمان راه اندازی می شود.

پروژه «خانه‌های نساء» توسط بنیاد ملی زکات، یک خیریه به ثبت رسیده در کانادا آغاز شده و هم اکنون در مرحله جمع آوری کمک های مالی برای اجاره و یا خرید یک خانه ۵-۶ اتاقه در شهر برای اسکان زنان پناهجو و آسیب پذیر می باشد. این پروژه در حال حاضر در نقاط دیگر کانادا از جمله اونتاریو، ویندزور و میسیساگا نیز به اجرا گذاشته شده است.

ماریا ارشد مدیر ملی خانه های نساء می گوید: زنانی هستند که نمی توانند در پی کسب حمایت از شیوه های معمول باشند. اینجا مکان آشنایی برای آنان فراهم می کند و آن ها لازم نیست نیازهایشان را توضیح دهند و کار راحت تر می شود.

ارشد افزود: بسیاری مواقع زنان در منزل نماز می خوانند و این یکی از مشکلات آنان در پناهگاه های دیگر است. گاهی پناهگاه ها جایی برای نماز ندارد و یا اینکه وقتی حجاب به سر می کنند، توسط دیگر اعضای گروه قابل درک نیست. ما فضایی ایجاد می کنیم که در آن احساس راحتی کنند یا بتوانند به مسجد بروند.

انتظار می رود این پناهگاه برای بانوان مسلمان در ۱ مارس ۲۰۱۹ افتتاح شود.

گفتنی است کلگری پنجمین شهر پرجمعیت کانادا و سومین شهر این کشور از لحاظ جمعیت مسلمانان محسوب می شود.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار