سبک زندگی اسلامی
بازار پررونق کشورهای آسیایی برای گردشگران اسلامی

یک پایگاه خبری آسیایی از افزایش تعداد مسلمانان گردشگر از کشورهای آسیایی خبر داد.

    به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل ازالبوابه، پایگاه خبری «آسیا این هفته» در گزارشی اعلام کرد که تعداد مسلمانان گردشگر از کشورهای آسیایی در سالهای اخیر افزایش یافته است، به طوری که کشورهای آسیایی را «مکه» مسلمانان گردشگر نامیدند.

در این گزارش آمده است که هزینه کل گردشگران مسلمان در کشورهای آسیایی بالغ بر 30 میلیارد دلار می رسد و آنها ترجیح می دهند که به این کشور سیر و سفر کنند و از غذاها و نوشیدنی ها حلال این کشورها استفاده کنند تا اینکه به کشورهایی اروپایی بروند که گوشت خوک و نوشیدنی های الکلی ارایه می دهند.

برهمین اساس، کشورهای آسیایی به یک بازار پررونق برای گردشگران اسلامی تبدیل شده است.

این پایگاه خبری اعلام کرد: بیشترین نسبت هزینه ها برای گردشگران عربستانی و اماراتی است، به طوری که مسافران ثروتمند خلیجی بیش از 40 میلیارد دلار در طول سال گذشته هزینه کردند.

اندونزی در رتبه سوم را ازنظر هزینه مسافران مسلمان به دست آورده است، به طوری که درآمد آن به 7.5 میلیارد دلارآمریکا می رسد و مالزی نیمی از این هزینه به دست می آورد و سنگاپور رتبه بعد آن را دارد.

انتظار می رود که مسافران مسلمانی که به کشورهای آُسیایی به ویژه مالزی و اندونزی می آیند، هزینه بیشتری نسبت به مسافرانی که در طول دو آینده به اروپا می روند، انجام دهند.

به گزارش این پایگاه خبری، در زمانی که مسافران مسلمان از خاورمیانه و اروپا به تعطیلات لوکس آسیایی می روند، شهروندان اندونزی و مالزیایی به ژاپن و کره جنوبی می روند.

محبوب ترین مقصدهای آسیایی برای مسلمانان، مالزی، اندونزی، سنگاپور، تایلند و چین و سپس ژاپن و کره جنوبی هستند.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما