آرکانزاس
اخراج یک دانشجوی تازه مسلمان به خاطر حجاب

یک دختر دانشجوی مسلمان که به تازگی به دین اسلام گرویده، پس از آنکه تصمیم گرفت حجاب به سر کند، به خاطر داشتن روسری از یک موسسه آموزشی در ایالت آرکانزاس اخراج شد.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از dnj، یک سازمان حقوق مدنی در مورفریزبورو، شهری در ایالت آرکانزاس آمریکا، اعلام کرد، دختر مسلمان دانشجویی به خاطر داشتن حجاب اسلامی از یک موسسه آموزشی اخراج شده است.

وکلای مسلمان لیندا مکآوی، دانشجوی اخراجی همراه با یک شرکت حقوقی در نیویورک، روز سه شنبه نامه ای به موسسه آموزشی زیبایی کریر در جورجیا ارسال کرده و خواستار غرامت برای محصل مسلمان شدند، به گفته وکلا، این دختر دانشجو هزاران دلار خرج تحصیلاتش در این آموزشگاه کرده و هم اکنون به خاطر این حرکت تبعیض آمیز، درسش نیمه کاره مانده است.

در این نامه آمده است: این برخورد کاملا غیرمنصفانه است. هیچ شخصی نباید مجبور شود میان تحصیلات و اعتقادات دینی یکی را انتخاب کند و آموزشگاه باید به سرعت برای برطرف کردن این شرایط تبعیض آمیز قدم بردارد.

آن ها همچنین خواستار تغییر آیین نامه های داخلی آموزشگاه و فراهم ساختن حق انتخاب برای حجاب شدند.

گفتنی است در پی شکایت دانشجوی مسلمان، مسئولین این نهاد آموزشی ضمن انکار اتفاق افتاده، گفته اند که وی اگر می خواهد حجاب داشته باشد، باید نامه ای از رهبران مذهبی برای توجیه حجابش می آورد و ما می پذیرفتیم. و ما از حضور او استقبال می کنیم.

گفتنی است این دختر در دسامبر 2017 وارد برنامه آموزش زیبایی شده و با گرفتن وام های دانشجویی خرج تحصیلش را می داد تا اینکه در ژانویه 2018 به دین اسلام گروید و در ادامه نیز محجبه شد.

وی در این باره گفته است: تمامی خصومت ها علیه من زمانی آغاز شد که حجاب برسر کردم. من تصور می کردم در این مدرسه یک هنر می آموزم اما آن ها در عوض پول مرا گرفتند و به راحتی علیه من با تبعیض برخورد کردند و به خاطر مسلمان بودن اخراج شدم. این حق من نیست و از عدالت به دور است.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: