تاریخ انتشار :

همایش شهید شهید ادواردو وتازه مسلمانان در دانشگاه تهران

اسلام پاک ترین دین است

هرچقدر مراکز تخصصی تبلیغ اسلام بیشتر شود ما به طور حتم بیش از گذشته می‌توانیم این افراد را راهنمایی کنیم تا از آن خفقان نجات پیدا کنند

  به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) ما در زندگی شخصی و اجتماعی خود به یک تکیه‌گاه روحی نیاز فراوان داریم، تکیه‌گاهی که بتوان براساس آن، هدف، خط مشی و شیوه روشن و سعادت‌بخشی برای خود انتخاب کرد تا در برخورد با مسائل ساده و پیچیده زندگی آینده خود از هرگونه تزلزل و ابهام و سرگردانی محفوظ بمانیم.

عده قابل توجهی از جوانان تحصیل‌کرده این تکیه‌گاه را در دین اسلام جستجو می‌کنند. اینها می‌خواهند اسلام راهنمای آنها در همه شئون زندگی باشد. باید به این خواسته پرارج آنها پاسخ داد.

 

دینی که میدان کار و زندگی را یکی از ارزنده‌ترین میدان‌های عبادت پروردگار می‌شمرد و مرد و زن و پیر و جوان را به شادابی و نشاط و کار و کوشش دعوت می‌کند و هر نوع افسردگی و پژمردگی، بیکاری و بیگارگی، تنبلی و تن آسایی را نکوهش می‌کند.

محمد شجاعی مبلغ بین المللی درخصوص تازه رهیافتگان به دین اسلام و شهید آنیلی گفت:کسانی که مسیر طبیعت گرایی را طی می‌کنند به زودی به بن بست و احساس خلا و پوچی می‌رسند و اگر در این راه تعصبی نداشته باشند به طور حتم مسیر درست و اسلامی را پیدا می‌کنند. نزدیک به بیست و پنج سال در این مسیر قرار گرفتم و با موضوعات بسیاری رو به رو شدم که هر شخصی با یک تلنگر وارد این مسیر شدند و راه خود را پیدا کردند و میلیون‌ها انسان هستند که به این بن بست میرسند و راهی را برای نجات خود پیدا نمی‌کنند. هرچقدر مراکز تخصصی تبلیغ اسلام بیشتر شود ما به طور حتم بیش از گذشته می‌توانیم این افراد را راهنمایی کنیم تا از آن خفقان نجات پیدا کنند. اساسا گذشتن از دنیا کار سختی است،   اما زمانی که راه درست را پیدا می‌کنیم به راحتی و به دور از هر گونه وابستگی آن را رها می‌کنند

وی افزود: لذا آدم خوب در قرآن کسی نیست که در محیط خوب، خوب است! آدم خوب کسی نیست که در محیط خوب خوب باشد… آدم خوب کسی است که در محیط بد، خوب باشد. یعنی محیطی که دشمن داری و تو به عشق دینت و “الله” جلوی همه بایستی.

وی درخصوص تحول‌های ایجاد شده در افراد تازه مسلمان اظهار داشت: ما خیلی از عزیزان را داشتیم در روسیه، در کشور‌های دیگر، در چین یا جا‌های دیگر که با یک خواب خدا هدایتشان کرده و به کانون تشیع رسانده است. مهم این است که واقعاً به ندای درونی خودش پاسخ بدهد و این را سرکوب نکند. در اسلام، چون معشوق ما بی نهایت است، ما می‌خواهیم به “الله” برسیم دیگر، به “الله” رسیدن یعنی چی؟ من در یک جمله می‌گویم که همه بدانند به “الله” رسیدن یعنی چه. در روایت داریم شما وقتی که وارد بهشت می‌شوید، خداوند یک نامه برایتان می‌فرستد. خوب دقت کنین… نامه خیلی عاشقانه و قشنگ است.

نامه این است: “بسم الله الرحمن الرحیم مِن الحی القیوم الذی لا یموت”، از زنده‌ی پایداری که هرگز نمی‌میرد. این کیست؟ خدا. وقتی میخواهد به شما خطاب کند ببینید چطور به شما خطاب میکند… میگوید “الی الحی القیوم الذی لا یموت”   به زنده‌ی پایداری که هرگز نمی‌میرد. یعنی چه؟… یعنی تو با خودش یکی شدی! منظور از فعالیت فوق عقلانی و احساس درونی بین دو نفر ما دین را برای چه میخواهیم؟ دین و پیغمبر‌ها همه آمدند تا ما را شبیه خدا بکنند؛ یعنی به جایی برسی که خدا به تو بگوید تو هم مثل منی. حالا هر چقدر تو بخواهی… با هر اراده‌ای می‌خواهی… من تا زنده هستم…، چون حالا عمر انسان، اندازه‌ی عمر خداست دیگر… انسان بی نهایت است، جاودانه است. تا هستم و هستی، هر چه که می‌خواهی اراده کنی، همان طور زندگی کن، انسان می‌خواهد به این مرحله برسد، مقام خلیفه اللهی؛ خب، برای اینکه به این مقام برسی، مقام است دیگر، یک مقام حقیقی،   مثل دکتر شدن، مهندس شدن، نقاش شدن، مثل اینکه کسی فرض بفرمایید می‌خواهد هنرمند شود، در هر رشته ای، یک سلسله موانعی وجود دارند که باید بر این موانع غلبه کند.

قرآن را باید به درستی خواند تا بتوانیم رهیافته باشیم

در ادامه این گفتگو جمال طاهری دبیر انجمن شهید ادواردو عنوان کرد: ما باید قدر خودمان و دینمان را که از ابتدا در این مسیر رشد کردیم را بدانیم و به درستی از آن نگهداری کنیم، ما ماهی‌هایی هستیم که درون آبیم و تنها کسانی تشنگی را می‌فهمند که از این تنگ بیرون افتاده باشند.

وی در مورد حفاظت از دین اسلام عنوان کرد:چیزی که من را به خدا می‌رساند این است که از وادی شعار خارج شوم و عمل کنم که آن هم با مطالعه و تحقیق به دست می‌آید کاری که تازه مسلمان شده‌ها به خوبی آن را درک می‌کنند و مسیرشان را با همه وجودشان پی می‌گیرند، قرآن را باید به درستی خواند و روی ترجمه آن تامل کنیم تا بتوانیم رهیافته باشیم و افراد بیشتری را به این مسیر دعوت کنیم.

 

اسلام برایم مأمن آرامش است

کریستین جیمز (زینب ثانی)  تازه مسلمان از آلمان در ادامه درخصوص علاقه اش به دین اسلام گفت:من  زن تازه مسلمان شده‌ای هستم که هیچ دینی نداشتم و در فراز و فرود‌هایی که در زندگی داشتم با دین اسلام آشنا شدم و همیشه درونم  این احساس را داشتم که  باید دعا کنم و از همین حس راهی را پیدا کردم و با دین اسلام آشنا شدم و آرامشی که همیشه خلا آن را در زندگی احساس می‌کردم را یافتم، اسلام برای من نماد آرامش و پاکی است و همیشه دوست داشتم در کشوری اسلامی زندگی کنم و برای رسیدن به این جایگاه از خانواده و فرزندانم گذشتم و در حال حاضر دور از آن‌ها زندگی می‌کنم و آن‌ها در استرالیا زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد:ادوارد آنیلی یکی از افرادی است که آرامش خود را در این اسلام یافت و از همه خانواده و زندگی اش دست کشید تا به خواسته قلبی اش برسد.

سفرهایی که به کشورهای اسلامی داشتم من را به این مسیر کشاند

پالادینی دیگر تازه مسلمان شده مقیم ایتالیا در مرود سفرهایش به کشور‌های اسلامی بیان کرد:پنج سال است که مسلمان شدم و این مسیر را از سفر‌هایی که به کشور‌های اسلامی می‌کردم جذب این دین شدم و آرامشی که همیشه به دنبالش بودم را در این مسیر یافتم. من اسلام را با درونم انتخاب کردم و دین اسلام بهترین دینی است که می‌توان خدا را بهتر حس کرد و به او نزدیک شد.

وی در مورد  تاسیس دانشگاه اسلامی شهید ادواردو تصریح کرد:در جامعه غربی معنویت هیچ جایگاهی ندارد، من و ادواردو به دنبال این خلا در زندگی مان بودیم و همین باعث شد من دانشگاه اسلامی را در ایتالیا تاسیس کنم تا در ایتالیا که تفکرات امپریالیستی موج می‌زند افرادی را پرورش دهیم تا در مقابل این تفکرات اشتباه بایستند.

اسلام پاک ترین دین است

کریستینا امیرا تازه مسلمان شده ایتالیایی در پایان خاطر نشان کرد:من تصمیم گرفتم مسلمان شوم، چون در زندگی مشکلاتی داشتم که خدا و اسلام توانستند این آرامش را در من ایجاد کنند. من قبل از اینکه مسلمان شوم مسیحی بودم و دین اسلام را پاک‌ترین دین در کنار دیگر دین‌های تک پرست دیدم، حس می‌کنم که خدا کنارم است و به من در مسیر زندگیم کمک می‌کند و این حس آرامشی را در درونم ایجاد می‌کند که قابل وصف نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار