تاریخ انتشار :

جان پیرو پالادینی رئیس دانشگاه اسلامی ایتالیا

به همان دلیل مسلمان شدم که شهید ادواردو آنیلی مسلمان شد

جان پیرو پالادینی معتقد است که خدا موج بیداری اسلامی را ایجاد کرده و به هر کسی بخواهد، اسلام را هدیه می‌دهد. دین اسلام تنها مسیر درست برای نزدیک شدن به خداست.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) نخستین گردهمایی تازه مسلمانان و هجدهمین یادبود شهید ادواردو آنیلی با سخنرانی محمد شجاعی مبلّغ بین‌المللی اسلام، کریستین جیم (زینب ثانی) تازه مسلمان آلمانی به همت انجمن اسلامی شهید آنیلی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری چهارشنبه ۷ آذر در دانشگاه تهران برگزار شد.

جان پیرو پالادینی رئیس دانشگاه اسلامی ایتالیا در حاشیه این مراسم گفت: من به دلیل اینکه کسی یا کسانی مرا اجبار کرده باشند، مسلمان نشدم، بلکه این مسلمان شدن یک اتفاق و موهبتی بزرگ از سوی خداوند متعال به بندگانش است.

وی با تأکید بر اینکه باید در فضای علمی و دانشی حضور فعالی داشت، اظهار کرد‌: نباید درون خود بمانیم و به بیرون از محیط خود توجه نداشته باشیم، به عبارت دیگر نباید صرفاً به مطالعۀ علوم کشور خود بسنده کنیم، بلکه باید به فراتر از اینها اندیشید.

رئیس دانشگاه اسلامی ایتالیا گفت: افراد در کشورهای مختلف دارای فرهنگ‌ها و آداب گوناگونی هستند، اگر بتوان پا را از دامنه کاری خود فراتر بگذاریم و با آنان ارتباط نزدیک‌تری برقرار کنیم، مسیر اسلام آوردن آنان راحت‌تر خواهد بود.

وی اضافه کرد: ما نباید دین و مذهب افراد را به زور تغییر دهیم، چراکه این دقیقاً همان رفتار و منش مسیحیان است. در تاریخ گزارشاتی درباره جنگ‌های صلیبی مطرح شده است که مسیحیان به اجبار می‌خواستند دیگران را مسیحی کنند.

رئیس دانشگاه اسلامی ایتالیا گفت: بر خلاف مسیحیان، ما باید با دیگران گفتگو و ارتباط‌ها را نزدیک‌تر کنیم، وقتی اینگونه عمل کنیم، خداوند متعال آنان را به سوی اسلام سوق می‌دهد. خدا خود این بیداری اسلامی را ایجاد کرد، پس به هر کسی بخواهد اسلام را هدیه می‌دهد.

وی افزود: به همان دلیل مسلمان شدم که شهید ادواردو آنیلی مسلمان شد، اگر کسی به طور عمیق جامعه غربی را بشناسد، جامعه‌ای که مشکلات ایدئولوژیک دارد، به دنبال راه متفاوتی می‌گردد تا اینکه خداوند اسلام را به عنوان هدیه‌ای الهی به آنان عطا می‌کند. وقتی مسلمان می‌شویم تازه متوجه می‌شویم که مسیر درست برای نزدیک شدن به خدا همین است.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار