تاریخ انتشار :

ششمین نمایشگاه محصولات حلال

نمایشگاه محصولات حلال در استانبول ترکیه

نشست جهانی و نمایشگاه محصولات حلال با حضور مسئولان سازمان‌های داخلی و بین‌المللی در شهر استانبول آغاز شد.

 به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از خبرگزاری آناتولی؛ «نشست جهانی حلال» و «ششمین نمایشگاه محصولات حلال» از امروز( ۸ آذرماه) با حضور شماری زیادی از کارشناسان، شرکت‌های تولیدکننده محصولات حلال، فعالان کسب‌وکار و مسئولان سازمان‌های داخلی و بین‌المللی در مرکز هنرهای نمایشی اوراسیا در منطقه «ینی کاپی» شهر استانبول آغاز به کار کرد و تا ۱۱ آذر ماه ادامه دارد.

در این نمایشگاه که قرار است به مدت چهار روز در استانبول برگزار شود، موضوعاتی نظیر غذا، ذبح، دارو، گردشگری و اقتصاد حلال مورد بحث قرار می‌گیرد.
یونس اته، رئیس شورای اجلاس جهانی حلال، با بیان اینکه امروز بازار جهانی حلال به ارزش بیش از ۴ تریلیون دلار رسیده و طیف وسیعی از کالاها و خدمات را دربرمی‌گیرد، گفت: با توجه به رشد بخش‌های مهم دیگر، که اقتصاد اسلامی را تشکیل می‌دهند، می‌توان تخمین زد در ۲۰۲۱ بازار جهانی حلال به ارزش ۷ تریلیون دلار خواهد رسید.
وی بیان اینکه در شرایط کنونی بازار محصولات حلال ۲ میلیارد نفر مشتری در جهان دارد و محصولات حلال از کشورهای اسلامی فراتر رفته و در حال تبدیل شدن به نماد جهانی کیفیت و اعتماد است، تصریح کرد: علاوه بر جمعیت مسلمان جهان، غیرمسلمانان نیز به دلیل پاکی و سالم بودن این محصولات از آن مصرف می‌کنند.
منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار