تاریخ انتشار :

  مسلمانان شهر سنت کلاود مینه سوتا

برگزاری سلسله نشست های جدیدی با عنوان «قصد اهانت نداشتم اما…»

یک گروه اسلامی با همکاری کلیسای لوتران در ایالت مینه سوتا، سلسله نشست های جدیدی با عنوان «قصد اهانت نداشتم اما…» برگزار می کنند و از مردم می خواهند سئوالات خود را از مسلمانان بپرسند.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان به نقل از sctimes،  مسلمانان شهر سنت کلاود در ایالت مینه سوتای آمریکا سلسله نشست های جدیدی با عنوان «قصد اهانت نداشتم اما…» در کلیسای لوتران این شهر برگزار می کنند و از مردم می خواهند پرسش هایشان درباره اسلام را بدون رودرواسی از مسلمانان بپرسند.

این سلسله نشست ها، با حضور سخنرانان مسلمان برگزار می شود و هدف آن گفت‌وگوی مستقیم مسلمانان با همسایگان آن ها و پاسخ دادن به سئوالاتشان درباره اسلام و مسلمانان می باشد.

جان گابریلسون کشیش کلیسا بر این باور است که چنین گفتمان هایی با توجه به فضای کنونی سال های اخیر آمریکا ضروری است و با نگاهی به فضای شهر و کشور، و فضای تشنج آمیزی که هم اکنون شاهد آن هستیم، به نظر می رسد موقع مناسبی باشد که مسلمانان همسایگان شان را از نزدیک ملاقات کرده و ضمن اینکه با هم به صرف غذا می پردازند گفتگو و صحبت داشته باشند.

کشیش ضمن بیان اینکه چنین گفتگوهایی می تواند مفید باشد گفت: به نظرم بسیار راحت تر می شود اگر همگی به عنوان یک بدنه متحد عمل کنیم و «آن ها» تبدیل به «ما» بشوند.

گابریلسون در ادامه گفت: با نگاه کردن به همسایگانی که در خدمت شان هستیم می بینیم که شمار زیادی خانواده مسلمان در این محله هستند و در کنار ما به زندگی و کا ر و بزرگ کردن فرزندان شان مشغول می باشند. امیدواریم که این گفتگوها پیام آور درک متقابل میان مردم باشند. مردم فرصتی پیدا کنند که سئوالات شان را مستقیما از مسلمانان بپرسند به جای اینکه درگیر شایعات و دروغ ها شوند.

وی خاطرنشان کرد: ما قصد نداریم کسی را به اسلام یا مسیحیت برگردانیم. تنها می خواهیم فرصتی به وجود آوریم تا مردم با هم رو در رو صحبت داشته باشند.

گفته می شود این جلسه ها شامل یک میز گرد، بخش سئوال و جواب و شام خانوادگی می باشد، بیش از ۲۰۰  نفر در مراسم شام شرکت خواهند داشت که شرکت کنندگان در جلسات گفتگو بیشتر نیز خواهند بود.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار