گردشگری مذهبی
افزایش علاقه به آشپزی حلال در ژاپن

درحالی که ژاپن خود را برای میزبانی بازی های المپیک آماده می سازد، سرآشپزهای ژاپنی اعلام کرده اند که غذای حلال و اسلامی برای مسلمانان آماده می کنند.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  به نقل از ژاپن نیوز؛ برآورد می‌شود همزمان با برگزاری المپیک سال ۲۰۲۰ در ژاپن تعداد گردشگران این کشور رشد زیادی داشته باشد.
بسیاری از گردشگران به دلایل مذهبی یا بنا بر اصول شخصی خود نمی‌توانند برخی غذاها را بخورند. مثلا مسلمانان نه تنها باید از خوردن غذاهای حاوی گوشت خوک و نوشیدنی‌های الکلی پرهیز کنند بلکه حتی از فرآورده‌هایی مانند سس سویا یا سرکه‌هایی که در آنها الکل وجود دارد هم باید اجتناب کنند. به همین دلیل در پخت غذا برای مسلمانان باید ملاحظات ویژه‌ای درنظر گرفته شود.
اخیرا علاقه به آشپزی حلال در ژاپن افزایش یافته است. کازویوشی آئوکی (Kazuyoshi Aoki) سرآشپز یک مهمانپذیر در شهر آتامی سعی می‌کند دستور تهیه غذاهای حلال را فرابگیرد. وی در غذای خود ماهی را با استفاده از سس سویای بدون الکل مزه‌دار می‌کند.
در سپتامبر گذشته فدراسیون سرآشپزهای ژاپن کارگاهی را درباره روش تهیه غذای حلال در شیزوکا برگزار کرد که ۵۰ سرآشپز ژاپنی در این دوره شرکت کردند.
دایسوکه موراتا (Daisuke Murata) استاد این دوره به شاگردان خود می‌گوید: وقتی مایونز درست می‌کنید از سرکه استفاده نکنید چون ممکن است الکل داشته باشد؛ شما می‌توانید برای داشتن طعم ترش، آب‌لیمو را به مواد اضافه کنید.
توموهیرو ساکوما (Tomohiro Sakuma) مدیر اتحادیه تجارت حلال ژاپن می‌گوید: برگزاری المپیک فرصتی برای آشنا شدن با آشپزی اسلامی و آشپزی سایر کشورها است. آشپزهای ژاپنی فرصت خواهند داشت با توجه زیاد به جزئیات و کسب مهارت‌های سطح بالا، توانایی‌های واقعی خود را به نمایش بگذارند.
منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: