تاریخ انتشار :

جزیره سیسیل ایتالیا

معرفی محصولات غذایی حلال متناسب با اصول شریعت اسلامی

نشست محصولات غذایی «حلال» با هدف آشنایی و معرفی محصولات حلال متناسب با شریعت اسلامی در جزیره سیسیل ایتالیا برگزار شد.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از یورونیوز عربی، انجمن جهانی غذا و محصولات «حلال» فعالیت خود را با هدف معرفی محصولات غذایی  متناسب با اصول شریعت اسلامی در شهر کاتانیا در جزیره سیسیل ایتالیا آغاز کرد. این نشست ۲ روزه تلاش دارد تا محبوبیت بیشتری بین مصرف کنندگان مسلمان و غیر مسلمان در مناطق مختلف جهان کسب کند تا شاخصی برای تضمین مرغوبیت و سلامت محصولات مختلف شود.

این انجمن در دانشگاه کاتانیا با مشارکت مرکز تحقیقات غذایی که مرکز اعطای گواهینامه حلال در جهان به شمار می آید،  نشست محصولات حلال را برگزار کرد.

«دانیلو اسکالونی» برگزار کننده این انجمن، گفت: این طرح در راستای فعالیت های شش سال پیش است که به شرکت های غذایی برای کسب گواهینامه معتبر حلال کمک کرده است.

این نشست، تولید کنندگان و فروشندگان مواد غذایی در جزیره سیسیل را هدف قرار داده است که تلاش می کنند تا سهمی در بازار محصولات ویژه مصرکنندگان مسلمان به دست آورند.

«چینسی غاگیا» از دانشگاه کاتانیا در این باره گفت: جهان اسلام نمایانگر منطقه ای است که انتظارات قوی برای رشد اقتصادی و مصرفی دارد و توجه به محصولات غذایی متناسب با شریعت اسلام را برای رفع نیازهای این بازار بزرگ افزایش می دهد.

گفتنی است، صنعت غذایی حلال امروزه به تجارتی چند تریلیون دلاری تبدیل شده است و محصولات غیرغذایی حلال نیز به مانند صنایع غذایی رشد محسوسی دارد به همین دلیل محصولات غذایی و غیر غذایی در حال رشد قابل ملاحظه هستند و در سال های آینده نرخ این رشد افزایش بیشتری می یابد، به طوری که توسعه صنعت غذای حلال در کشورهای غربی از جمله فرانسه، اوکراین و روسیه باعث جذب مسلمانان و غیرمسلمانان شده است.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار