انجمن اسلامی اسپرینگ فیلد اوهایو
برگزاری نشست سالانه «روز اسلامی»

انجمن اسلامی اسپرینگ فیلد در اوهایو نشست «روز اسلامی» را که برای سه دهه متوقف شده بود، برگزار می کند. هدف از برگزار یاین نشست، آشناسازی مردم با همسایگان مسلمان است.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از springfieldnewssun، انجمن اسلامی شهر اسپرینگ فیلد در ایالت اوهایوی آمریکا نشست سالانه «روز اسلامی» را که سه دهه متوقف شده بود، بار دیگر  برگزار کرده و از مردم با اعتقادات دینی مختلف برای آشنایی با همسایگان مسلمان دعوت به عمل می آورد.

این نشست روز شنبه هفته آینده، ۱۳ اکتبر ۲۰۱۸ در ساعت ۶ تا ۹ مغرب با هدف آشناسازی جوامع اسلامی و غیراسلامی در تالار همایش بیلی در محوطه دانشگاه ویتنبرگ در اوهایو برگزار می شود و شرکت همگان در این رویداد رایگان و آزاد اعلام شده است.

در این گردهمایی، شرکت کنندگان با نماز و دعای اسلامی آشنا شده و «تاد گرین» نویسنده سه کتاب با موضوع «اسلام هراسی» اقدام به سخنرانی می کند.

لازم به ذکر است ایالت اوهایوی آمریکا، ۳۱ سال پیش شنبه دوم هر هفته در ماه اکتبر را به عنوان «روز اسلامی» تعیین کرد، با این حال بزرگداشت این روز از سال ۱۹۹۷ به صورت محلی در اوهایو برگزار نشده است، که یکی از دلایل آن حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر بود. از زمان وقوع حملات تروریستی سوءبرداشت های گسترده در جامعه آمریکا علیه مسلمانان گسترش یافت.

دکتر اکبرمحمد که آخرین نشست «روز اسلام» را برگزار کرده و دوباره برای سال ۲۰۱۸ این رویداد را احیاء کرده می گوید: این یک دعوت آزاد برای مردم تمامی ادیان از کنیسه ها گرفته تا کلیساها برای شنیدن سخنرانی های ما است.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: