مدیر کل مرکز پژوهش های راهبردی تونس
رساله حقوق بیانگر یک سری قوانین الهی و ربّانی است

مازن بن طاهر الشریف ، بر ضرورت پایبندی به رساله حقوق امام سجاد (علیه السلام) تاکید کرد و آن را برنامه و پروژه ای متمدن دانست که منجر به پیشرفت بشریت می شود.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) مازن بن طاهر الشریف مدیر کل مرکز پژوهش های راهبردی تونس که در جشنواره “تراتیل سجادیه” کربلا حضور یافته، بر ضرورت پایبندی به رساله حقوق امام سجاد (علیه السلام) تاکید کرد و آن را برنامه و پروژه‌ای تمدن ساز دانست که منجر به پیشرفت بشریت می شود.

الشریف گفت: رساله حقوق امام سجاد (علیه السلام) یک برنامه تمدنی عمیق است که دارای بعد فلسفی است، لذا علما، متفکران، نویسندگان و اصلاحگران باید به شرح و بررسی اصولی که امام سجاد (علیه السلام) پایه ریزی کرده بپردازند.

وی افزود: رساله حقوق بیانگر یک سری قوانین الهی و ربّانی است که به زبان بشریت بیان و توصیف شده است؛ چراکه امام سجاد (علیه السلام) از روی هوا و هوس سخن نگفته، بلکه سخنان ایشان از قرآن کریم سرچشمه گرفته است.

این پژوهشگر تونسی با بیان اینکه مطالعه و بررسی رساله حقوق با تمام جزئیات و زیر شاخه هایش و توجه به آن، واجب و لازم است، اشاره کرد: آنچه امت تا حد زیادی از آن محروم شده، در واقع علوم اهل بیت (علیهم السلام) است.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما