تاریخ انتشار :

سبک زندگی اسلامی

ثوابی عجیب برای عملی دوست داشتنی

در جامع الاخبار آمده است که پیامبر اسلام صلى الله علیه و آله فرمود: جبرئیل با هفتاد هزار فرشته مقرب بعد از نماز بر من فرود آمد و خبر داد که اى محمد! خدایت سلام مى رساند و هدیه اى برایت فرستاده که براى هیچ پیامبرى قبل از تو نفرستاده است . گفتم آن هدیه چیست ؟ گفت …

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )کتاب «بهترین پناهگاه حکایات و داستان هاى نماز» اثری از آقای رحیم کارگر محمدیارى است که به بیان داستان های گوناگون از نماز و نمازگزاران پرداخته که منتخبی از این داستان ها در شماره های گوناگون تقدیم علاقمندان می گردد.

* ثواب نماز جماعت

در جامع الاخبار آمده است که پیامبر اسلام صلى الله علیه و آله فرمود:

جبرئیل با هفتاد هزار فرشته مقرب بعد از نماز بر من فرود آمد و خبر داد که اى محمد! خدایت سلام مى رساند و هدیه اى برایت فرستاده که براى هیچ پیامبرى قبل از تو نفرستاده است . گفتم آن هدیه چیست؟ گفت: آن هدیه ثواب خواندن نمازهاى پنجگانه است به جماعت . وقتى از ثواب آن پرسیدم ، گفت :

اى پیامبر خدا! هر گاه نماز جماعت با دو نفر برگزار شود، خداوند براى هر رکعت آن ثواب ۱۵۰ رکعت نماز فرادا را عطا مى کند. و اگر با سه نفر خوانده شود، ثواب هر رکعت آن ۶۰۰ رکعت خواهد بود.

هرگاه تعداد نمازگزاران از یازده نفر بیشتر شود، اگر دریاها مرکب و درختان عالم قلم شوند، جن و انس و ملک نمى توانند ثواب یک رکعت آن را بنویسند

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار