تاریخ انتشار :

سبک زندگی اسلامی

رستوران داری که بنابر وصیت مادرش به بی خانمان ها غذا می دهد

رستوران دار پاکستانی تبار در واشنگتن دی سی، سال ها است که برای زنده نگه داشتن سنت مادرش، به بی خانمان ها و نیازمندانی که پا به رستورانش می گذارند به صورت رایگان غذا می دهد.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از ۱۱alive، یک رستوران دار مسلمان پاکستانی تبار در ایالات متحده، برای زنده نگه داشتن سنت مادرش، تاکنون به هزاران بی خانمان و نیازمند کمک کرده است.

قاضی منان که صاحب رستوران گریل حلال سکینه واقع در واشنگتن دی سی می باشد، از تمامی مشتریانش حتی کسانی که پولی هم ندارند استقبال می کند.

قاضی در این باره می گوید: من دعا کردم که هر وقت رستوران داشتم، از همان روز اول به مردم بی خانمان نیز غذا بدهم. اگر صدها بی خانمان هم به اینجا بیایند من هرگز جواب نه به آن ها نمی دهم و آن ها آزادند که با احترام و کرامت در اینجا غذا بخورند و رفتار ما با همه یکسان است.

شیوه عبادت مادرم غذا دادن به دیگران بود

این رستوران دار مسلمان علت اصلی غذا دادن به نیازمند را مادرش معرفی کرده و می گوید: مادرم که بسیار قدردان او هستم به گونه ای ما را بزرگ کرده که همیشه سپاسگزار خدا باشیم و این شیوه  تربیتی او بود. مادرم سکینه هر وقت که برای ما فرزندانش غذا می فرستاد، مقداری غذای اضافه تر نیز می پخت تا به همسایه ها بدهیم، هرچند همیشه مواد غذایی کمی در دسترس داشت و این شیوه عبادت او بود.

وی در ادامه افزود: مهم نیست که چه شغلی داشته باشیم یا در چه اندازه قدرتمند باشیم، مهم این است که به دیگران بیندیشیم و بدانیم که خدا ما را آفریده که همدیگر را دوست بداریم. به نظر من شیوه پرستش خداوند نشان دادن مهربانی به مخلوقات اوست. او ما را خلق کرده تا نسبت به همدیگر مهربانی و عشق نشان دهیم.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار