وزیر آموزش اتریش
ممنوعیت پوشش حجاب را گسترش می دهیم

وزیر آموزش اتریش از گسترش ممنوعیت حجاب در مراحل مختلف تحصیلی و آموزشی در این کشور خبر داد.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از خبرگزاری کویت، «هاینز فاسمن» وزیر آموزش اتریش اعلام کرد: کشورش قصد دارد تا ممنوعیت پوشش حجاب را گسترش دهد تا مراحل مختلف تحصیلی را دربرگیرد و در این طرح مهدکودک ها و مدارس ابتدایی قرار ندارند.

 رادیو و تلویزیون ملی اتریش « او.آر.اف» (O.R.F)  به نقل از این وزیر اتریشی، اعلام کرد: ممنوعیت حجاب برای زنان کارمند در دوره آموزشی اجرا می شود.

وی گفت: این مسئله به بررسی گسترده با طرف های متعدد برای رسیدن به توافق اجتماعی به ویژه در امور مربوط به دین در مدارس نیاز دارد.

فاسمن درباره تعداد دختران محجبه در مهدکودک ها و ابتدایی ها، گفت: این مسئله به تعداد محجبه ها برنمی گردد بلکه به تدوین معیارهای اجتماعی سیاسی برمی گردد.

دولت اتریش پیش از این اعلام کرد که اتریش قصد دارد حجاب را برای دختران مهدکودکی و مدارس ابتدایی ممنوع کند و قرار است که پیش نویس قانون آن پیش از پایان تابستان در پارلمان تصویب شود.

گفتنی است، اتریش بیش از هشت میلیون و 315 هزار نفر جمعیت دارد که نزدیک به 560 هزار مسلمان در این کشو زندگی می کنند و اسلام به یکی از ادیان رسمی در این کشور به شمار می آید.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما