تاریخ انتشار :

ترجمه اختصاصي رهيافتگان:

وقتی سوره فاتحه دختر یهودی را مسلمان کرد

چیزی که اتفاق افتاد این بود که اسلام به من مهربانی و صبوری در مقابله با مشکلات را هدیه داد. و این‌که زندگی بی‌معنا نیست هرچه بیشتر مطالعه می‌کردم بیشتر به عمق اسلام پی می‌بردم.

رهیافتگان – معصومه طاهری / من از یک خانواده یهودی اهل نیویورک هستم.  مادر من یهودی و الکلی بود دینی نداشت. او هرگز به راحتی با کسی در این‌باره حرفی نمی‌زد وقتی پدرم از دنیا رفت او دوباره ازدواج کرد با مردی که مسیحی  کاتولیک بود و مادرم هم  به دنبال او کاتولیک شد و به این ترتیب مذهب وارد زندگی  مادرم گردید.

shahadatain

از سن ۵سالگی که به من گفته شده بود که عیسی هم پیامبر و هم خدا است؟ ولی من هرگز به‌راحتی این مسئله را قبول نمی‌کردم تا این‌که ما به فیلیپین نقل مکان کردیم زیر‌ا ناپدری‌ام اهل آنجا بود. واقعا زندگی غیرقابل تحمل بود. ناپدری‌ام من و دو برادرم را اذیت می‌کرد و زندگی سختی را داشتیم. به صورتی‌که در حال حاضر یکی از برادرانم مشروبات الکلی مصرف می‌کند و اعتماد به نفس کمی دارد.

 

وقتی که بزرگ شدم ما به ایالات متحده بازگشتیم، من خانه را ترک کردم تا بتوانم با کار کردن از خودم مراقبت کنم. بااین‌که شرایط کاری بسیارسخت بود اما هیچ وقت خدا را فراموش نمی‌کردم. احساس می‌کنم که خدا به من کمک و توانایی داد تا بتوانم شرایط سخت زندگی را پشت سر بگذارم.

 

من سعی می‌کردم تا به اصل خودم برگردم، اما دین یهودیت هیچ حسی را در من ایجاد نمی‌کرد. تا این‌که با تعدادی از مسلمانان آشنا شدم و با آنها ملاقات داشتم که بر روی من تاثیر زیادی گذاشتند. لباس پوشیدن آنها و رفتارشان با ما تفاوت داشت. با گذشت زمان، به اسلام علاقه‌مند شدم، بنابراین سعی کردم اطلاعات بیشتری درباره دین اسلام کسب کنم و شروع کردم به خواندن تاریخ اسلام و زندگی حضرت محمد(صلوات‌الله علیه وآله)

چیزی که اتفاق افتاد این بود که اسلام به من مهربانی و صبوری در مقابله با مشکلات را  هدیه داد. و این‌که  زندگی بی‌معنا نیست هرچه بیشتر مطالعه  می‌کردم بیشتر به عمق اسلام پی می‌بردم. پس از خواندن فصل اول قرآن؛ یعنی سوره فاتحه، فهمیدم که خدا با من است و مسلمان شدم. تاکنون هم  هیچ‌وقت از مسلمان شدنم ابراز تاسف و تردید نداشته‌ام.

من همیشه می‌دانستم که فقط یک خدا وجود دارد و چیزهایی که همیشه برای من آسان نبوده با کمک خدا آسان شده است. مدت کوتاهی پس از من مسلمان شدنم  مادرم بر اثر سرطان درگذشت. اما خللی در ایمانم ایجاد نشد. با اینکه تمام دردها و غم‌هایم تنها بودم اما احساس می‌کردم خدا تنها کسی بود که راه حقیقی را به من نشان داد‌ و این حقیقت آخرین فرصت برای تمام ما انسانهاست.

 

من آرزو می‌کنم ‌ همه مردم حقیقت را درک کنند و به  مسیر حقیقت بپیوندند،  زیرا اسلام دین حق و صلح و زیبایی است‌.

 

منبع: On islam

 

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار