تاریخ انتشار :

نیجریه

گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت و دیدگاه ادیان الهی

کنفرانس «گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت و دیدگاه ادیان الهی در ایجاد صلح و نفی خشونت» سوم شهریور ماه به همت رایزنی فرهنگی ایران در ابوجا (پایتخت نیجریه) برگزار می‌شود.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ به همت رایزنی فرهنگی ایران در ابوجا و با مشارکت انجمن مسیحیان نیجریه موسوم به CAN، کنفرانس «گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت و دیدگاه ادیان الهی در ایجاد صلح و نفی خشونت» روز شنبه (۳ شهریورماه) در ابوجا برگزار می‌شود.

در این کنفرانس که جمعی از اندیشمندان مسلمان و مسیحی نیجریه مشارکت خواهند کرد در خصوص دیدگاه ادیان الهی خصوصا اسلام و مسیحیت درباره ایجاد صلح بین پیروان ادیان مختلف و پرهیز از خشونت بحث و تبادل نظر خواهد شد.

گفتنی است، نیجریه همواره شاهد درگیری‌های مذهبی و قومی طی سال‌های متمادی بوده و هر ساله تعداد زیادی از شهروندان این کشور قربانی این خشونت‌ها می‌شوند. علاوه بر آن گروه افراطی و تروریستی بوکوحرام چند سالی است به بهانه نفی آموزش غربی در این کشور با اعمال خشونت و کشتار بی‌رحمانه چهره‌ای خشن و جنگ‌طلب از اسلام ارائه کرده و به اختلافات بیشتر مذهبی نیز دامن زده است.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار