علی اسکات رهیافته مجارستانی به روایت کلیپ مستند
کلیپ مستند / شکنجه یک تازه مسلمان بخاطر انتقاد از امریکا

«اسکات جان ویتکوویچ» اهل چک و از دانشجویان برتر در رشته پزشکی دانشگاه «هاروارد» آمریکا و مشاور تزهای «پی اچ دی» در دانشگاه هاروارد بوده ‌است؛ وی پس از مسلمان‌شدن توسط نیروهای امنیتی آمریکا بازداشت و شکنجه شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )،  اسکات جان ویتکوویچ در نتیجه تحقیقات خود درباره اسلام، به حقانیت مکتب تشیع پی‌برده و شیعه می‌شود.

مطالب دیگر در مورد علی اسکات ویتکوویچ را اینجا ببنید 

وی برای یافتن جواب سؤالات خود پیرامون اسلام و شرایط ظالمانه تحمیلی بر مسلمانان، به مسجدی در نزدیکی هاروارد رفته و مسائل خود را مطرح می‌کند.

شش ماه بعد، مأموران امنیتی آمریکا به جرم گرایشات تروریستی و احتمال ارتکاب جرائمِ مرتبط در آینده، او را بازداشت می‌کنند، دارایی‌های او ضبط و جایگاه اجتماعی و علمی از او گرفته می‌شود.

هفت سال و نیم بعد بدون مدرک، در معرض شکنجه‌هایی از قبیل تحقیرکردن، نگهداری در سرما، متصل‌کردن زنجیرهای سنگین به اعضای بدن، قرار گرفت.

بعد از چندی به شرط برگشت از اسلام، به وی پیشنهاد جایگاه قبلی می‌شود که مورد پذیرش او قرار نمی‌گیرد. بعد از ناامیدی از همکاریِ ویتکوویچ، از کشور آمریکا اخراج و به کشور چک فرستاده می‌شود و بعد از آزادی به ایران مهاجرت می‌کند.

او می‌گوید: «از خواندن نهج البلاغه به یاد داشتم که امام علی(ع) می‌فرماید: اگر نمی‌توانی قدرت و تحمل داشته باشی، به آن تظاهر کن، شاید در آخر بتوانی آن را به دست بیاوری. بنابراین زمانی که قدرتی نداشتم فقط به این جمله فکر می‌کردم و همین آمریکایی‌ها را عصبی می‌کرد».

 

<

>

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما