تاریخ انتشار :

رایزنی فرهنگی ایران در گرجستان

انتشار ترجمه آذری «تاریخ اسلام»با مشارکت اداره مسلمانان گرجستان

ترجمه آذری کتاب «تاریخ اسلام» (زندگانی پیامبر خاتم (ص)) به همت رایزنی فرهنگی ایران در گرجستان منتشر شد

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ رایزنی فرهنگی ایران با مشارکت اداره مسلمانان گرجستان، کتاب «تاریخ اسلام» (زندگانی پیامبر خاتم (ص)) یکی از آثار آیت‌الله جعفر سبحانی را در گرجستان به زبان آذری ترجمه و در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه چاپ کرد. این کتاب از سوی اداره مسلمانان گرجستان در بین مسلمانان و مساجد این کشور توزیع شد.

این ترجمه با توجه به ضرورت و اهمیت آشنایی مسلمان گرجستان به ویژه نسل جوان آذری‌الاصل این کشور با تاریخ اسلام، همچنین استقبال مسلمانان این کشور از ترجمه و نشر کتب دینی در زمینه معرفی تاریخ اسلام و معارف اسلامی، انجام شده است.

همچنین به منظور بهره‌مندی بیشتر مسلمانان آذری‌زبان گرجستان، فایل الکترونیکی این کتاب نیز در پایگاه‌های اینترنتی اداره مسلمانان بارگذاری شد.

این کتاب در مجموع حوادث بزرگ و چشم‌گیر حیات رسول گرامی اسلام (ص) را به گونه‌ای فشرده ترسیم می‌کند و برای تکمیل بحث، بخشی از حوادث پس از رحلت آن حضرت را بازگو می‌کند.

در این کتاب که شامل ۲۲ فصل است، به شیوه نقلی و تحلیلی، حوادث و رویدادهای مربوط به زندگانی پیامبر اسلام (ص) طی مباحثی مانند «وضع سیاسی، اقتصادی و فرهنگی عربستان در عصر رسالت»، «پدر و نیاکان پیامبر (ص»، «از ولادت تا جوانی»، «حوادث دوران جوانی»، «از بعثت تا دعوت‌های سری»، «دعوت خویشاوندان»، «از تطمیع تا مهاجرت به حبشه»، «نقشه قریش بر ضد پیامبر (ص)»، «از وفات ابوطالب تا معراج»، «از سفر طائف تا مقدمات هجرت»، «مهاجرت به مدینه»، «حوادث سال دوم تا یازدهم هجرت» و «تاریخ خلفا» بررسی شده است.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار