دفتر تبلیغات اسلامی
انتشار کتاب دین در سینمای شرق و غرب

کتاب دین در سینمای شرق و غرب با موضوع ادیان مکاتب شرقی (هندو، بودا، لامائیسم، تائو، کنفسیوس و شینتو) و مکاتب غربی (مسیحیت، یهودیت و فرقه های وابسته) منتشر شد.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  کتاب دین در سینمای شرق و غرب با موضوع ادیان مکاتب شرقی (هندو، بودا، لامائیسم، تائو، کنفسیوس و شینتو) و مکاتب غربی (مسیحیت، یهودیت و فرقه های وابسته) به قلم محمد حسین فرج نژاد، محمد سعید قشقایی، محمد جواد عرب سالاری و همکاران از سوی اداره کل پژوهش های اسلامی رسانه، مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر شد.

بر اساس این گزارش، این کتاب در بخش های کلیات و مفاهیم اصلی، نگاهی به انواع روش شناسی نقد و تحلیل فیلم، مکاتب غربی، مؤلفه های یهودی و مسیحی در سینما، بررسی تعامل آیین های شرقی و سینما و جمع بندی، نتیجه گیری و راهکارهای دستیابی به سینمای دینی به چاپ رسیده است.

«یهودیت در سینما»، «مسیحیت، مکاتب وابسته و سینما»، «هندوئیسم و سینمای هند»، «تعامل شاخه های مختلف بودا و سینمای چین، کره، هنگ کنگ و آمریکا»، «تائو و کنفسیوس و سینمای چین» و «آیین شینتو و سینمای ژاپن» از جمله فصول این کتاب می باشد.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: