تاریخ انتشار :

اوگاندا

برگزاری همایش«جایزه پیامبر رحمت(صلی الله علیه وآله)»

همایش«جایزه پیامبر رحمت(ص)» هشتم شهریورماه سال جاری با مشارکت شورای عالی مسلمانان و سازمان رسانه ملی اوگاندا (UBC) در این کشور برگزار می‌شود.

 به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ موضوعات این همایش شامل تببین سیره و سنت پیامبر اسلام(ص) به عنوان الگویی برای زندگی امروز، همزیستی مسالمت‌آمیز میان ادیان در سایه آموزه‌های پیامبر رحمت(ص)، وحدت بین مسلمانان در قرآن و سنت (ضرورت، بایسته‌ها و موانع) و مقابله با خشونت و افراط‌گرایی در سیره پیامبر رحمت (ص) می‌شود.

بر این اساس مهلت ارسال چکیده مقالات ۱۰ تیرماه، مهلت ارسال مقالات ۱۸ مرداد و زمان برگزاری همایش برای ارائه مقالات منتخب و اهدای جوایز ۸ شهریور در نظر گرفته شده است.

همایش و اختتامیه مسابقات با حضور مفتی اوگاندا، وزیر فرهنگ و برخی دیگر از مسئولان اوگاندایی در سالن اجتماعات شورای عالی مسلمانان برگزار خواهد شد.

بنابر اعلام این خبر، برای برگزاری این همایش، کمیته‌ای متشکل از ۴ عضو از شورای عالی مسلمانان، یک عضو از شبکه تلویزیونی یو بی سی و چهار عضو از سوی رایزنی فرهنگی ایران در اوگاندا تشکیل شده است.

همچنین جلسات مقدماتی برگزار شده، فراخوان عمومی با انتشار پوستر و مکاتبه با مراکز دینی، علمی و آموزشی انجام پذیرفته و تبلیغات محیطی و رسانه‌ای در حال انجام است.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار