تاریخ انتشار :

فاطمه دالجیک رهیافته استرالیایی

عاشق فاطمه زهرا دختر رسول الله و همسر علی علیه السلام هستم

قبل از ازدواجم حجاب را برگزیده بودم، و همین باعث شده بود که احساس ارتباط بیشتری با اسلام داشته باشم و قلبم را مطمئن نگه داشت. احساس راحتی زیادی میکنم که به دستور خدا در سوره نور ایه ۳۱. خودم را پوشانیده ام.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  گفتگو از بنت الهدای مفخمی – ترجمه و ویرایش ویرایش از میترا سادات آل منصور

 

رهیافتگان: لطفا کمی در مورد بیوگرافی خودتان بگویید،

السلام علیکم، نام من فاطمه دالجیک است. من در شهر سیدنی در استرالیا زندگی می کنم و ۱۸ ساله هستم، من در خانواده ای با مذهب کاتولیک به مسلک رومی متولد شدم، هر چند که آنها سعی زیادی کردند تا باورهای خودشان را به من تحمیل کنند، اما من هرگز حقیقتی جز گمراهی در این مسیر ندیدم و اکنون ۴ سال است که به دین اسلام مشرف شدم.

رهیافتگان: چگونه  با اسلام آشنا شدید؟

از طریق یکی از دوستانم با اسلام اشنا شدم. در خانه آنها بود که من برای اولین بار قرآن را دیدم و لمس کردم و باخواندن آن، در آن زمان در قلبم احساس آرامش عجیبی به من دست داد، از آنها پرسیدم که این چه چیزی بود و چه کتابی است ؟ و آنها کفتند این کتاب مقدسشا قران است و برایم درموردش توضیح دادند و گفتند که انها مسلمان هستند.

 

رهیافتگان: پس از اینکه مسلمان شدید واکنش خانواده شما چگونه بود؟ آیا شما با افرادی که شما را می شناسند مشکلی دارید؟

تا ۱۴ سالگی اسلام خودم را از خانواده پنهان کردم و در ۱۴ سالگی تصمیم گرفتم تا حجاب بگذارم، و در موردش به خانواده ام گفتم، ولی واکنش آنها خوب نبود، آنها از من فاصله میگرفتند و از اینکه من مسلمان‌شدم احساس خجالت میکردند، اما بعد از مدتی آنها به دیدن ظاهر من عادت کردند و سعی می کردند بپذیرند. خصوصا بعد از اینکه متوجه شدند که رفتار من در جهت مثبت تغییر زیادی کرده پذیرفتند.

 

آیا ازدواج کرده اید؟

زمانی که در سن ۱۶ سالگی بودم شوهرم را ملاقات کردم. همان فردی که خواهان گرفتن دست من بود.

 

رهیافتگان: پیشرفت اسلام را در کشور خود چگونه می بینید؟

پس از مشرف شدنم، متوجه شدم بسیاری از مردم به خصوص دوستان عزیز من نیز به اسلام گرویده اند، سبحان ربی العظیم ، قلب من مطمئن و  احساس راحتی و ‌یقیین بیشتری میکنم مخصوصا از وقتی که به سیدنی نقل مکان کردم تا با شوهرم زندگی کنم، دوستان مسلمان زیادی هم پیدا کردم.

 

 رهیافتگان: به نظر شما زیبا ترین آیه قرآن کدام است، و چرا؟

من میگویم آیه الکرسی به دلیل قدرت و معانی بزرگی که در پشت آن وجود دارد.

 

رهیافتگان: نظر شما در رابطه با حجاب چیست؟ آیا پوشاندن حجاب تأثیری بر زندگی خصوصی شما دارد؟ آیا فکر می کنید تنها به زنان اختصاص دارد؟

قبل از ازدواجم حجاب را برگزیده بودم، و همین باعث شده بود که احساس ارتباط بیشتری با اسلام داشته باشم و قلبم را مطمئن نگه داشت. احساس راحتی زیادی میکنم که به دستور خدا در سوره نور ایه ۳۱. خودم را پوشانیده ام. درست است که حجاب برای زنان است، اما یک مرد هم برای خود حجاب دارد، هیچکدام نمی توانند لباسهای تنگ بپوشند زیرا نه اسلامی هست و  نه اسلام را خوب تعریف میکند. حجاب برای هر دوی این ها آمده و هر دو باید نگاه های خود را در مقابل هم پایین بیاورند.

رهیافتگان: آیا حجاب برای شما سخت بود؟ چگونه خود را متقاعد کردید که اینگونه حجاب بپوشید در حالیکه قبلا آن را ندیده بودید و جامعه شما هم به حجاب اعتقادی ندارد؟

پس از آنکه علت داشتن حجاب را درک کردم میخواستم حجاب داشته باشم، من دوست نداشتم که زیبایی خودم را بنمایش بگذارم، بنابراین براحتی تصمیم گرفتم خودم را بپوشانم، الحمدالله اینکار اصلا برای من سخت نبود، و  واقعا اهمیتی نمی دادم که دیگران چه می گویند، چون زندگی و تصمیمات من تاثیری در زندگی انها  نمی گذارد.

رهیافتگان: چگونه با توجه به مسیحیت و اسلام، نهاد خانواده را تجزیه و تحلیل کنید؟

نهاد خانواده و مقایسه انها در  اسلام و مسیحیت در این است که هر کسی در خانواده دارای حقوق و انجام وظائف مخصوص بخود میباشد. در اسلام آمده که باید به پدر خانواده احترام گذاشته شود. و همینطور والدین باید به جوانترین افراد خانواده احترام بگذارند بقیه افراد خانواده هم به پدر خانواده احترام بگذارند، در حالی که خانواده های مسیحی در این قسمت بسیار متفاوت هستند آنها با یکدیگر برخورد متفاوتی دارند.

 

 رهیافتگان: چه چیزی شما را به اسلام جذب کرد؟

آنچه من را به اسلام جلب کرد و  می کند، حکم قرآن و حقیقت، منطق و خلوصی که در آن نشان می دهد.

 

رهیافتگان: آیا دوستان شما بعد از شما مسلمان شدند؟

بله بعد از من مسلمان شدند. همین امسال یکی مسلمان شد.

 

رهیافتگان:  چرا نام خود را تغییر دادید؟ و چرا نام فاطمه را انتخاب کردی؟

جواب – چون من عاشق فاطمه زهرا دختر رسول الله و همسر علی هستم.

 

رهیافتگان: هنگامی که برای اولین بار نماز خواندید، چه احساسی داشتید؟ آیا برای شما خواندن  ۵ بار نماز در روز سخت نیست؟

وقتی که برای اولین بار نماز خواندم احساس کردم که خیلی دوست دارم و میخواهم نگهش دارم و برای من بسیار آسان بود، زیرا هنگام نماز احساس آرامش و خوشبختی میکنم.

 

رهیافتگان:  اگر بخواهید از زیبایی اسلام سخن بگوید، چه چیزی را می گویید؟

می گویم الحمدالله رب العالمین، چه چیز بیشتر از این میتوانم بگویم؟

 

رهیافتگان: چگونه حق زنان را در اسلام در مقایسه با آنچه که غرب منتشر می کند، تحلیل می کنید؟

حقوق زنان در اسلام کاملا شبیه حقوق یک مرد است، اسلام بر زنان حکمی نمی کند، مگر اینکه حکم مشابهی در مورد مردان داشته باشد؛ و کشورهای غربی از این حقوق حرفی نمیزنند چون میترسند که اذهان مردم بطرف اسلام جلب شود، درست همانند زمان رسول الله (ص)

رهیافتگان:  چه ویژگی در اسلام شما را جذب کرد؟

ویژگی هایی که من را به اسلام جذب می کند قرآن است، و زیبایی آرامش و صلحی که در اسلام وجود دارد و اینکه خدا برای نشان دادن همه چیز، تمام درها را بروی ما باز میکند.

 

رهیافتگان:  به عنوان یک تازه مسلمان چگونه دعوتی را پیشنهاد میکنید که بتواند بر روی یک غیر مسلملن موثرتر باشد؟

برای دعوت یک غیر مسلمان به اسلام و فهمانیدن و درک اسلام به درستی به او،دعوت نباید فقط به صورت کلمات باشد، بلکه بیشتر در عمل و در ظاهر دعوت کننده نمایان باشد، همانند شیوه های رسول الله که انجام میدادند، بنابراین قلب های غیر مؤمن، نرم می شود و باعث می شود تا صحبت کردن با انها آسان شود، و همچنین گفته های شما در عمل به آنها ثابت میشود.

 

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار