تاریخ انتشار :

رایزنی فرهنگی ایران در غنا

شیخ عثمان نوحو شربتو رهبر دینی مسلمانان غنا

شیخ «عثمان نوحو شربتو»، امام کل مسلمانان غنا نقش بسیار مهمی در ارکان سیاسی و دینی این کشور با اقلیتی مسلمان دارد و تاکنون جوایز داخلی و برون مرزی زیادی را دریافت کرده است.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   رایزنی فرهنگی ایران در غنا در خبری  اعلام کرد: امام کل مسلمانان غنا که نقش بسیار مهمی در ارکان سیاسی و دینی این کشور با اقلیتی مسلمان دارد تاکنون جوایز داخلی و برون مرزی زیادی را دریافت کرده و چندی پیش نیز دانشگاه غنا مدرک دکتری افتخاری را بابت نقش امام کل در توسعه ملی کشور به وی اهدا کرد.

شیخ عثمان نوحو شربتو جدای از رهبری دینی برای مسلمانان سهم مهمی در همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان داشته  و از جمله کارهای ماندگار وی تأسیس صندوق حمایت مالی آموزشی برای امکان تحصیل مسلمانان نیازمند است.

 

امام کل مسلمانان غنا در کنار محمدحسن ایپکچی، رایزن فرهنگی ایران در آکرا

وی همچنین مجموعه آموزشی را هم برای تدریس دروس اسلامی و آکادمیک کشور برای کمک به خانواده‌های نیازمند تاسیس کرده است. از جمله فعالیت‌های دیگر امام کل مسلمانان اعطای بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان مستعد و نیازمند است.

جشن ۹۹ سالگی شیخ «عثمان نوحو شربتو» اخیرا در غنا برگزار شد و رئیس‌جمهور این کشور در آن شرکت کرد. در این مراسم که علما، شاگردان و دوستان امام کل شرکت داشتند، رئیس‌جمهور غنا وجود امام کل را علتی برای وحدت، انسجام و توسعه ملی غنا دانست.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار