موسسه حلال «ریچارد برانسون»
شرکت هواپیمایی «حلال» و «سازگار با شریعت اسلامی»

یک کارآفرین مسلمان قصد دارد با جمع آوری کمک های مالی و سرمایه گذاری، نخستین شرکت هواپیمایی «حلال و سازگار با شریعت اسلامی» را در بریتانیا راه اندازی کند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از nine، یک کارآفرین مسلمان بریتانیایی با سرمایه گذاری هزاران دلاری امیدوار است بتواند  شرکت هواپیمایی «حلال» و «سازگار با شریعت اسلامی» را در این کشور راه اندازی کند.

درحالی که هم اکنون تنها تعداد معدودی خطوط هوایی سازگار با شریعت اسلامی در نقاط مختلف جهان وجود دارد، کازی شفیقور رحمان، از موسسه حلال «ریچارد برانسون» قصد  دارد برای نخستین بار در بریتانیا یک خطوط هوایی فاقد مشروبات الکلی با مهمانداران و خدمه پرواز محجبه راه اندازی کند.

وی در مصاحبه ای آنلاین گفته بود که نمی خواهد تجارتی را راه اندازی کند که از «زنان» برای کسب درآمد سوءاستفاده کند.

این کارآفرین ۳۲ ساله بنگلادشی تبار جزئیات دقیق این خطوط هوایی را توضیح نداده، اما تضمین کرده که تمامی خدمات این شرکت هواپیمایی قرار است کاملا مطابق با شریعت اسلامی، قوانین دینی بر پایه ی قرآن و سنت اسلامی باشد.

هواپیماهای این شرکت هوایی همچنین خوراک حلال فاقد مشروبات  الکلی و گوشت خوک ارائه خواهند داد.

با وجود جدید بودن و اشتیاق اولیه برای راه اندازی این پروژه ،راه اندازی آن با موانع زیادی روبرو شده است. با این حال وی تاکنون توانسته ۸۸۰ هزار دلار برای راه اندازی این شرکت هواپیمایی جمع آوری کند و هنوز مطمئن است که تجارت خوبی خواهد داشت.

کازی در این باره گفت: من اشتیاق زیادی برای این کار دارم و به اعتقادات دینی خود نیز ایمان دارم. اگر قرار بود کاری بکنم، چرا باید تجارتی را آغاز می کردم که به آن اعتقاد یا باور درست نداشتم؟

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: