تاریخ انتشار :

آلکساندر ليتوينينکو

جاسوسی که مسلمان از دنیا رفت

آلکساندر لیتوینینکو افسر سابق اطلاعاتی روسیه در لندن کشته شد، به شیوه اسلامی در این شهر دفن شد و مراسم ترحیمی برای وی در مسجد مرکزی لندن برگزار گردید.

به گزارش رهیافتگان: به گفته پدر آقای لیتوینینکو وی هنگامی که در بستر مرگ بوده به دین اسلام گرویده و دو روز پیش از مرگش این موضوع را به پدرش خبر داده بوده است.

آلکساندر لیتوینینکو که از مخالفان دولت روسیه بود و در شمال لندن به عنوان پناهنده زندگی می کرد پس از صرف غذا در یکی از رستورانهای ژاپنی مرکز لندن دچار مسمومیت شد و در بیمارستان بستری گردید.
alexander_litvinenko.jpg.size.xxlarge.letterbox

وی پس از ۲۲ روز در بیمارستان درگذشت و پزشکان علت مرگش را آلودگی به عنصر رادیواکتیو پولونیوم با جرم اتمی ۲۱۰ تشخیص دادند.

2274

تاکنون مشخص نشده که چه فرد یا افرادی مرتکب قتل آقای لیتوینینکو شده اند و پلیس انگلیس برای تحقیق در این زمینه کارآگاهانی به روسیه فرستاده است.

به گفته آقای ذکایف، یک روز پیش از مرگ آلکساندر لیتوینینکو یک روحانی مسلمان به ملاقات او در بیمارستان رفته و بر بالینش قرآن خوانده بوده است.

1194252

مراسم نماز میت برای آقای لیتوینینکو در مسجد مرکزی لندن برگزار نشد و در مکانی اعلام نشده برپا گردید اما وی در قطعه مسلمانان گورستان های گیت در شمال لندن دفن گردید

با اینکه بنابر احکام شرع اسلام، جسد نباید در تابوت دفن شود، اما به علت آلودگی آقای لیتوینینکو به آثار ناشی از پرتو رادیواکتیو، جسد او لزوماً باید در تابوتی دفن می شد که پرتو رادیواکتیو از درون آن به بیرون نفوذ نکند.

litvinenko-anniversary-310x415

منبع بی بی سی

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار