تاریخ انتشار :

یکی از بزرگترین کلیساهای شهر تورنتوی کانادا،

مراسم افطار میان ادیانی در کلیسای متروپولیتن

مراسم افطار میان ادیانی از سوی موسسه گفتمان میان فرهنگی کانادا، در یکی از بزرگترین کلیساهای شهر تورنتو برگزار شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )۱۵۰ نفر از مسلمانان و مسیحیان شهر تورنتوی کانادا، در مراسم افطار میان ادیانی که به همت موسسه گفتمان میان فرهنگی کانادا و با همکاری مسئولان کلیسای اتحادیه متروپولیتن، یکی از بزرگترین کلیساهای این شهر، برگزار شد، حضور یافتند.

عظیم شمشیف، معاون مدیر اجرایی این موسسه در جمع شرکت کنندگان در مراسم افطاری، ضمن ابراز خوشنودی از حضور مسلمانان و مسیحیان در کنار یکدیگر گفت: این سومین سال است که در کلیسای متروپولیتن مراسم افطاری برگزار می کنیم.

وی افزود: رمضان ماهی مبارک و ویژه است که هر ساله  ۱.۷ میلیارد مسلمان در سراسر جهان آن را برگزار می کنند. رمضان فقط برای نخوردن و نیاشامیدن نیست، بلکه زمان انعکاس درونی و عزت و احترام به خدا و تلاش برای داشتن یک شخصیت اخلاقی بهتر نیز هست.

شمشیف با اشاره به اینکه مسلمانان به رمضان به عنوان یک فرصت برای تقویت زندگی معنوی شان می نگرند، خاطر نشان کرد: ماه رمضان جدا از اینکه ماه خلوص، پاکیزگی و معنویت و روحانیت است، ابعاد اجتماعی و فرهنگی زیادی نیز دارد. این ماه راهی برای تجربه گرسنگی افراد بی بضاعت جامعه، ایجاد همدلی برای دستیابی به خوشبختی و قدردان بودن برکت های زندگی است.

منبع: مهر

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار