تیبات جیبتولوسی جیباگویدی دانشجوی اهل بنین
صدای اذان را شنیدم و عاشق آن شدم اما هرگز فکر نمی کردم که روزی مسلمان شوم

دانشجوی اهل بنین پس از روزه داری در یک ماه رمضان و آشنایی با زندگی پیامبر (ص) مسلمان شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از «ورلدبولتن»،دانشجوی اهل «بنین» واقع در غرب آفریقا اولین بار در کشورش درباره اسلام شنید و سپس در ترکیه با تشویق یکی از استادانش به اسلام گروید.

«تیبات جیبتولوسی جیباگویدی» ۲۷ ساله،اهل «بنین» در سال ۲۰۱۷ با استفاده از بورس تحصیلی برای گذراندن دوره دکترا در یکی از شاخه های رشته زیست شناسی به دانشگاه آنکارا آمد.

«جیباگویدی» قبل از ورود به ترکیه در یکی از دانشگاه های «بنین» تحصیل می کرد و در آنجا برای اولین بار در سن ۱۷ سالگی با گروهی از مسلمانان آشنا شد.

او در این باره می گوید:من صدای اذان را شنیدم و عاشق آن شدم اما هرگز فکر نمی کردم که روزی مسلمان شوم.

داستان مسلمان شدن «جیباگویدی» از آنجا آغاز شد که او در یک ماه رمضان به دعوت یکی از دوستانش که در آنکارا درس می خواند به افطاری انجمن بین المللی دانشجویان دعوت شد.

او در این باره می گوید:من به آن افطاری دعوت شدم اما در آن زمان مسلمان نبودم.با این وجود ۱۴ روز برای همراهی با دوستانم روزه گرفتم و پس از آن شروع به یادگیری درباره اسلام کردم.

یکی از دوستان «جیباگویدی»  به نام «مالیان محمود کونتا» که در در رشته الهیات در آنکارا تحصیل می کند او را با زندگی پیامبر (ص) آشنا کرد.

او می گوید:قبل از اینکه مسلمان شوم چند بار قرآن را خواندم.

پس از یادگیری زبان ترکی در سال ۲۰۱۷ «جیباگویدی»  برای گذراندن دوره دکترا به دانشگاه آنکارا رفت.

در دانشگاه یکی از استادانش به نام «زهرا ساریچیک» سوالاتی درباره اعتقاداتش از او پرسید و او را برای گرویدن به اسلام تشویق کرد.

«جیباگویدی» می گوید:اگرچه برخی از دوستان مسیحی ام تصمیم مرا دوست نداشته اند اما من از مسلمنا بودندم پشیمان نیستم و بسیار خشوحالم که شاسلام را به عنوان دین خودن انتخاب کردم.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: