تاریخ انتشار :

شورای کلیساهای ویسکانسین

نصب تابلو های «رمضان مبارک، برای همسایگان مسلمان»

در حرکت میان ادیانی شورای کلیساهای مینه سوتا که امسال به شکل یک حرکت ملی در آمریکا تبدیل شده است، شورای کلیساهای ویسکانسین نیز اعلام آمادگی کرده و حدود ۱۰۰ تابلوی «رمضان مبارک» روبروی کلیساهای این ایالت نصب شدند.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از aboutislam، شورای کلیساهای ویسکانسین در ایالات متحده، با نصب تابلویی ماه مبارک رمضان را به مسلمانان تبریک گفته و ضمن برقراری ارتباط با همسایگان مسلمان، رمضان پربرکتی را برای جامعه اسلامی خواستار شد.

کشیش کری پارکر مدیر اجرایی این شورا در این باره به یک رسانه اسلامی در ویسکانسین گفت: با محدودیت زمانی برای تبلیغات، امسال شورا تصمیم گرفت تعداد کمی پلاکارد و نزدیک به ۱۰۰ تابلوی «رمضان مبارک، برای همسایگان مسلمان» نصب کند و از کلیساهای سرتاسر ایالت ویسکانسین خواسته شده که آن ها را روبروی محوطه کلیساها نصب کنند.

پارکر خاطرنشان کرد: ما برای دوست داشتن همسایگان میان ادیانی مان هیچ تردیدی نداشتیم و این را بخشی از ماموریت دینی مان می دانیم.

اگر چه بیشتر این تابلوها در مدیسون و میلواکی نصب شده اند اما آن ها در اویکلر، استیونس پوینت و اپلتون نیز یافت می شوند.

تام هنین مدیر اجرایی شورای همایش میان ادیانی در میلواکی نیز گفت: این روند حرکت فرای تحمل میان ادیانی و به سوی انسجام و اتحاد است.

وی افزود: ما مسلمانان را دوستان و همسایگانمان می خوانیم و این نه تنها منجر به عادی سازی روابط خوب میان ما می شود، بلکه این نوع واژه شناسی می تواند ما را به یک جامعه تبدیل کند.

گفتنی است ایده تبریک رمضان از طریق این پلاکاردها در سال ۲۰۱۶ توسط شورای کلیساهای ایالت مینه سوتا آغاز شد. و هدف آن نشان دادن احترام مسیحیان به همسایگان مسلمان بود. امسال این شورا از کلیساهای سایر ایالات آمریکا برای پیوستن به این حرکت میان ادیانی دعوت کرده و این  کمپین ملی شد.

گفتنی است شورای کلیساهای ویسکانسین از ۱۹ حوزه تشکیل شده که ۲ هزار تن اعضای هیات کلیساها و بیش از ۱ میلیون عضو دارد.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار