تاریخ انتشار :

مایسا اوزا

یک زن مسلمان و محجبه،اولین وکیل نیروی هوایی ارتش امریکا

یک زن محجبه لبنانی تبار با تلاش فراوان و پشت سر گذاشتن چالش های پیش رو، موفق به کسب شغل وکالت در نیروی هوایی ارتش آمریکا شد.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )     به نقل از «lebaneseexaminer»،ستوان «مایسا اوزا»،بانوی مسلمان لبنانی-آمریکایی به عنوان اولین وکیل نیروی هوایی که حجاب سر می کند،تاریخ ساز شد.

این بخشی از برنامه قضایی نیروی هوایی ارتش است. اوزا به تازگی مجوزی دریافت کرده است که به او اجازه می دهد در حین تربیت و ایفای نقشی که به عنوان رئیس مشاور حقوقی پایگاه نیروی هوایی اسکات در «ایلینوی» دارد، استفاده کند.

او که دختر مهاجران لبنانی است،می گوید که به دنبال فرصت های خدمات عمومی برای کار حرفه ای خود در نیروی هوایی آمریکا است و برای از بین بردن موانع تصمیم گرفته است از حجاب استفاده کند.

وکیل محجبه نیروی هوایی آمریکا گفت: بسیاری از افراد همانند من از اخراج شدن می ترسند و به همین خاطر برای شغل هایی مثل این اقدام نمی کنند.

اوزا تاکید کرد که حجاب او یک دارایی برای نیروی هوایی است، نه یک مسئولیت.

او که از دانشکده حقوق دانشگاه «تولدو» فارغ التحصیل شد، می دانست که حجاب او ممکن است درخواست او را در نیروی هوایی تحت تأثیر قرار دهد.

مقامات نیروی هوایی گفتند که باید حجاب خود را برداشته و آموزش های ابتدایی را بدون پوشش سر آغاز کند.

اما اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا و وکلای او به نمایندگی از اوزا نامه ای به نیروی هوایی ارسال کردند و از مقامات خواستند که این سیاست را بازبینی کنند.

پس از این درخواست نیروی هوایی تصمیم خود را عوض کرد و اجازه داد اوزا بتواند از امتیازات مذهبی استفاده کند.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار