جامعه مسلمانان در شهر تایلر تگزاس
برگزاری کلاس هایی برای آگاه سازی کودکان درباره دین اسلام و مراسم ماه مبارک رمضان

کتابخانه عمومی شهر تایلر در ایالت تگزاس با همکاری آکادمی دینی اسلامی به برپایی کلاس های آموزشی برای آشناسازی کودکان آمریکایی با دین اسلام و ماه رمضان اقدام کرد.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از cbs19، برای دومین سال متوالی کتابخانه عمومی شهر تایلر در ایالت تگزاس آمریکا با همکاری آکادمی دینی اسلامی به برگزاری کلاس هایی برای آگاه سازی کودکان درباره دین اسلام و مراسم ماه مبارک رمضان اقدام کردند.

شمس اشرف در این برنامه برای کودکان کتب دینی می خواند. درحالی که رمضان موضوعی جدی به نظر می رسد، اما او با استفاده آوازها، هنر و کاردستی این ماه را به کودکان معرفی می کند.

اشرف برای معرفی ماه مبارک رمضان گفت: رمضان یک ماه سرشار از آرامش است. این ماه بسیار ویژه و پر از برکات است.

کودکان غیرمسلمان باید روزه داری  را بشناسند

اشرف در ادامه افزود: مهم است که کودکان غیرمسلمان نیز درباره اسلام و روزه داری اطلاعاتی داشته باشند. برای  همین وقتی می بینند همکلاسی شان روزه گرفته دلیل آن را درک می کنند.

وی درباره جامعه مسلمانان در شهر تایلر تگزاس گفت: جامعه اسلامی در تایلر رو به رشد است. به همین دلیل من مطمئنم در هر کلاس درسی حداقل یک دانش آموز مسلمان ماه رمضان امسال در حال روزه خواهد بود. به همین منظور نیز این کلاس ها دانش آموزان را آگاه ساخته تا معنای رمضان را بهتر بفهمند.

در همین راستا لیندا گری از متصدیان کتابخانه گفت: به سبب رشد جامعه اسلامی ما تصمیم گرفتیم از کتابخانه به عنوان یک مرکز فرهنگی برای این منظور بهره ببریم. من معتقدم هر چه بیشتر اطلاعات داشته باشیم بیشتر می توانیم به ترس ها غلبه کنیم. بسیاری از مردم از آنچه که اطلاعاتی درباره اش ندارند می ترسند. اما جامعه اسلامی در اینجا خواهان آموزش مردم هستند. آن ها می خواهند درهایشان به روی مردم و درهای ذهن مردم را بگشایند.

وی در ادامه افزود که بر این باور است که آموزش پذیرش و مدارا را باید از کودکان آغاز کرد.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: