تاریخ انتشار :

کرواسی

افتتاح چهارمین مسجدکشور کرواسی در روستای بوگوولجا

چهارمین مسجد کرواسی که روز یکشنبه افتتاح شد در روستای بوگوولجا واقع شده، این مسجد به گفته مفتی اعظم کرواسی با هدف تبیین معنای واقعی اسلام ساخته شده و در نزدیکی مرکز بوسنی و هرزگوین است.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  چهارمین مسجد در کشور کرواسی روز یکشنبه در روستای بوگوولجا افتتاح شد. پس از ساخت مساجد در زاگرب، رجکا و گونجه، این مسجد نزدیک به مرز بوسنی و هرزگوین قرار دارد.

عزیز افندی حسن اویچ، مفتی اعظم جامعه اسلامی کرواسی در گفتگو با رسانه های خبری در این باره گفت: مسجد جدید به هدف نشان دادن معنای واقعی اسلام به جوانان در این روستا ساخته شده است. معنای واقعی اسلام و اینکه اسلام پر از افکار باز، پر از اعمال خوب، و آزاد از هر گونه انحراف و بدی است.

وی در ادامه افزود: مراکز عبادت مسلمانان و مراکز اسلامی در کرواسی محل روبرویی و ملاقات مذاهب مختلف و فرهنگ های متفاوت نیز هستند.

در کرواسی هم اکنون تنها ۲۶ مرکز دینی اسلامی و از جمله ۴ مسجد وجود دارند. این درحالی است که طبق جدیدترین آمار جمعیتی مربوط به سال ۲۰۱۱ در این کشور ۶۳ هزار مسلمان وجود دارند به این معنا که به ازای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر نمازگزار تنها یک مسجد ساخته شده است. در دیگر کشورهای اروپایی این رقم تفاوت هایی دارد. مثلا در یونان هر ۶۵۰ مسلمان یک مسجد و هر سوئد هر ۸ هزار مسلمان یک مسجد دارند.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار