سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
عرضه مدخل‌‌هایی از «دانشنامه جهان اسلام» به زبان انگلیسی

مدخل‌‌هایی از «دانشنامه جهان اسلام» به زبان انگلیسی که توسط ناشران مطرح مالزیایی منتشر شده‌ است، در دوازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب مالزی در معرض فروش گذاشته شده‌ است.

    به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ دوازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب مالزی با حضور ناشران داخلی و خارجی و مراکز نشر دولتی مالایی و کشورهای خارجی به ویژه کشورهای عضو «آ سه آن» در مرکز تجارت جهانی مالزی آغاز به کار کرد

.این نمایشگاه که با حدود ۷۰۰ غرفه داخلی و خارجی دایر است، یکی از پرطرفدارترین نمایشگاه‌های کتاب در میان کشورهای جنوب شرق آسیا محسوب می‌شود و سالانه شاهد بیش از ۲ میلیون بازدیدکننده است.

وزارت آموزش مالزی با همکاری شورای ملی کتاب مالزی (ام.بی.کی.ام) و همچنین ۶ انجمن و صنایع فعال در بخش صنعت نشر کتاب از جمله انجمن کتابفروشان مالزی، اتحادیه ناشران مالزیایی، اداره صادرات و واردات کتاب مالزی، اتحادیه کتابفروشان و شورای ناشران علمی مالزی، در برگزاری این نمایشگاه همکاری دارند.

در نمایشگاه بین‌المللی کتاب مالزی ۲۰۱۸ علاوه بر فروش کتاب، فعالیت‌های دیگری همچون برگزاری کارگاه‌های آموزشی، گردهمایی‌های تخصصی، سخنرانی نویسندگان و رونمایی از کتاب‌های تازه منتشرشده با حضور نویسندگان و بحث و گفت‌وگوی آزاد با نویسندگان، فروش و مبادله کپی‌رایت نیز برگزار می‌شود.

در غرفه‌های نمایشگاه امسال کتب ترجمه شده از ادبیات فارسی به زبان مالایی همچون «منطق‌الطیر» عطار و «مثنوی معنوی» مولانا و همچنین مدخل‌‌هایی از «دانشنامه جهان اسلام» که سال گذشته و جاری میلادی توسط ناشران مطرح مالزیایی منتشر شده‌اند، در معرض فروش گذاشته شده‌اند.

گفتنی است؛ در نمایشگاه بین‌المللی کتاب امسال مالزی، «آژانس ادبی تماس» به نمایندگی از انتشاراتی‌های ایران و به دعوت مسئولان مالزیایی حضور دارد که با ناشران مختلف مالزی در زمینه همکاری‌های ترجمه و نشر کتاب‌های دو طرف مذاکراتی را انجام دادند.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: