تاریخ انتشار :

آلمان

طرح های نمایندگان شیعه در آلمان برای مبارزه با افراط گرایی و تعصب دینی

شیعیان آلمان در دیدار با وزیر امور خارجه پیشین آلمان، طرح هایی را برای مبارزه با افراط گرایی و تعصب دینی ارایه دادند.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از قنطره، داده های وزارت کشور آلمان حاکی ازآن است که هفت درصد از مسلمانان مقیم آلمان را شیعیان تشکیل می دهند که این تعداد به ۲۸۰ هزار نفر می رسد.

گروهی از نمایندگان شیعه در آلمان در دیدار هفته گذشته شان با «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر امور خارجه پیشین آلمان، طرح های متعددی را برای مبارزه با افراط گرایی ارایه دادند.

در این دیدار اشتاین مایر به بررسی مسایل دیگری همچون تاثیر کشورهای خارجی بر روند زندگی دینی در آلمان پرداخت.

اشتاین مایر، دیدارهای منظمی را با نمایندگان ادیان در آلمان برگزار می کند و انتظار می رود که نمایندگان اسلامی دیگر نیز به دیدارها بپیوندند.

از سوی دیگر، دفتر ریاست جمهوری در آلمان اعلام کرد: این گفتگوها پیام آور این مسئله است که افراط گری و تعصب دینی، آزادی ادیان را به طور اساسی تهدید می کند.

گفتنی است، تعداد مسلمانان در آلمان، چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است و مسلمانان بزرگترین اقلیت مذهبی در آلمان به شمار می آیند؛ به طوری که در دهه ۱۹ کشور آلمان به یکی از مهمترین مراکز اسلام شناسی تبدیل شد و مرکز اسلامی هامبورگ یک مرکز بین المللی در این کشور به شمار می آید؛ در آلمان مسلمانان از لحاظ دینی آزادی دارند، بیشتر مسلمانان آلمان می توانند مسائل مذهبی خود را آزادانه انجام دهند و نیمی از آنها،  به شدت پایبند ادای تکالیف و وظایف مذهبی هستند. جمعیت اسلامی شیعیان در آلمان در سال ۲۰۰۹ میلادی تاسیس شده است.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار